Kalevala , Kuhmon ylpeys?

Ja onhan se kansalliseeposkin. Mitä kuuluu Kalevalakylälle ja Kalevalan kehittämiskeskukselle?
17672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Suihko edustaa Kuhmoa jossain liitossa, oli juttua lehdessäkin, voisiko kertoa? Kalevalaisten liiton hallituksessa siis istuu Suihko Kuhmosta.

Äänestä
  • Pitää hänenkin saada nimi mahdollisimman moneen katekoriaan, että eläke juoksee...

    Olipa muuten paljon porukkaa Sotkamossa Vuokatin alueella.
    Parkkipaikkaa ei meinattu saada.
    Siinä opetusta Kuhmolaisille...

    Äänestä

Kelolle mentiin aikoinaan A Kyllösen linjaautolla, takaisin yöllä astumalla.Kelo tulee ottaa uudelleen käyttöön,perustaa ilotalo,kunnon elävä orkesteri ettei levy jää pyörimään paikalleen.

Äänestä

Holopaisen pariskunta sai virat ja helpot sisähommat tuosta noin vain, eivätkä ole edes paluumuuttajia, eivät ole Kuhmoa olleet rakentamassa koskaan, nyt vain brändin kiiltokuvien kiillottamista ja varmistamista ettei varmasti tarvi tehdä mitään. Ei ole oikein!

Äänestä
  • Hyviä veronmaksajia ovat Kuhmoon.. Eivätkö lapset tulleet tukemaan kouluverkkoa? Tuollaisen lapsiperheen ja.ammattitaitoisten henkilöiden valinta kunnan ja valtio töihin on päättäjien riemu voitto.
    Kertokaa yksi hyvä päätös tältä 2020 vuodelta?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hyviä veronmaksajia ovat Kuhmoon.. Eivätkö lapset tulleet tukemaan kouluverkkoa? Tuollaisen lapsiperheen ja.ammattitaitoisten henkilöiden valinta kunnan ja valtio töihin on päättäjien riemu voitto.
    Kertokaa yksi hyvä päätös tältä 2020 vuodelta?

    Mikään tuosta ei pidä paikkaansa, valitettavasti.

    Äänestä

  • Holo,mitä tämä sana tarkoittaa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Holo,mitä tämä sana tarkoittaa?

    Väljä,ei osu mihinkään.

    Äänestä

Kuhmon johto aivan tuuliajolla johtuuko se kaupunginjohtajan heikkoudesta johtaa alaisiaan.

Äänestä
  • Ei johdu!

    Äänestä

  • Johtuu, todellakin!

    Äänestä

Vastasin alkuperäiseen kysymykseen asiallisella kommentilla: kalevalapark.fi, siis Oulussa.
Ylläpito oli poistanut viestin, vaikka se ei riko mitään keskustelusääntöä, ei edes ole lähellä rikkoa.

Äänestä
  • Varmuuden vuoksi säännöt näkyviin, jotta ylläpito voi lukaista:

    Suomi24-palveluissa ei saa
    Rikkoa Suomen lakia
    Esittää rasistista tai muille vahingollista materiaalia
    Esittää laitonta tai loukkaavaa materiaalia
    Esittää väkivaltaa sisältävää kuvamateriaalia
    Esittää pornografista sisältöä, lukuunottamatta K18-osioita
    Tarjota tai tiedustella seksipalveluita
    Julkaista viestiä, jossa on pelkkä linkki
    Massapostittaa viestejä useille eri palstoille
    Esittää asiatonta sisältöä muista käyttäjistä tai uhkailla muita käyttäjiä
    Esiintyä toisena käyttäjänä
    Antaa vääriä tietoja käyttäjätunnuksen tietoihin
    Julkaista omia tai muiden henkilökohtaisia yhteystietoja kuten osoitetta, puhelinnumeroa tai sähköpostiosoitetta. Ei koske osto- ja myynti-ilmoituksia sekä tutkimusaineiston keruuta keskusteluista.
    Esittää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia ja kopioida suoraa tekstiä muista julkaisuista
    Markkinoida tai mainostaa tuotteita tai palveluita ilman Suomi24:n lupaa
    Käyttää palvelun sisältöä kaupallisiin tarkoituksiin ilman Suomi24:n lupaa
    Pyytää rahaa tai lahjoitusta
    Esittää haittaohjelmia tai viruksia sisältävää materiaalia

    Äänestä

Eikö pitänyt tulla englantilaisia sijoittajia rakentamaan mökkejä ?

Äänestä

Vienan Karjala vienan karjala ja vielä kerran vienan karjala pa ruski. Suomen Kalevala unohtuu, vaikka suomaisten rahoilla pyöritetään. Pitäisi sen hallituksen jo puuttua asiaan.

Äänestä

Kalevala,Kuhmon ylpeys!Lankeemus käy ylpeyden edellä.

Äänestä
  • Isolla rahalla kiillottaa kilpeä maksetuilla ilmoituksillaan, kun johonkin ne on tukirahat laitettava. Ei edistä Kalevalaa enää ollenkaan. Logojen takana kumisee tyhjyys.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja onhan se kansalliseeposkin. Mitä kuuluu Kalevalakylälle ja Kalevalan kehittämiskeskukselle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu