Perussuomalaisten suunta on mennä eteenpäin

Vihervasemmisto on jäänyt paikoilleen ja kaivaa vanhoja historian kirjoja ja tapahtumia kuinka muut ovat maailman tuhonneet.
3673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Persujen+ongelma+on+se,+historian+tuntemus+on+heikko,+nykyhallituksen+kannatus+on+kuitenkin+n.+55%.

Äänestä
  • Tällä+menolla+pelkästään+persujen+kannatus+on+kohta+55%

    Äänestä

  • Vasu hallitusta pönkittää kepulit, tuleva lilliputti puolue, hyvä niin.

    Äänestä

Velkahallitus+nauttii+korona-aikana+galluppiin+vastanneiden+joukosta+55+%+kannatusta.

Äänestä
  • Aika erikoista verrata yhtä puoluetta koko hallituksen kannatukseen. Eihän siinä olekkaan ku viis puoluetta 😂😂

    Äänestä

Vihervassareilla on ilmaston historia tuntemus todella ontuvaa.

Äänestä
  • Huvittava avaus. Persuthan vaalilauseessaankin tahtovat nimen omaan mennä takaisinpäin. Ilmeisesti keskiaikaan?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huvittava avaus. Persuthan vaalilauseessaankin tahtovat nimen omaan mennä takaisinpäin. Ilmeisesti keskiaikaan?

    Jonne ei tajuuuu

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huvittava avaus. Persuthan vaalilauseessaankin tahtovat nimen omaan mennä takaisinpäin. Ilmeisesti keskiaikaan?

    1917+on+vosun+ihanne,+onneksi+ovat+alle+10%+markinaalissa+ja+siperia+opettaa.

    Äänestä

Persut edustaa hyvin suomen kansan etuja.

Sanna ajaa tehokkaasti kielteisen turvapaikan saaneita. Heille pitää kuulemma saada oleskelu oikeus ja sosiaaliedut. Eli, mamujen hyysääminen IN.
Persuilla on ihan toisia suunnitelmia, mamuille. Toivon Jussista seuraavaa pääministerin.

Äänestä
  • Edustat hyvin persuja: ” Sanna ajaa tehokkaasti kielteisen turvapaikan saaneita”

    Äänestä

Yleensä kun otetaan velkaa, tehdään samalla maksu suunnitelma velan takaisin maksusta, koska kepuli Vanhanen kertoo sen eduskunnassa valtionvarainhoitajana, julkinen talous tasapainoon, yksityinen yrittäjä elää aina tilanteen mukaan ja on myös valmis laskemaan tulotasoaan, kuten Kreikka joutui tekemään.

Äänestä
  • Nyt eletään pikavippi aikaa

    Äänestä

Vihervasemmisto on hirttäytynyt kiinni viime vuosituhannelle kun nyt pitäisi uudistaa koulutusta niin että jokainen Suomalainen oppisi maailmankielen mahdollisimman hyvin peruskouluaikana!

MUTTA nämä taantumukselliset voimat pitävät kynsin hampain kiinni pakkoruotsista joka aiheuttaa meidän asemoitumisemme entistä vahvemmin tänne peräpohjolaan KUN meidän pitäisi saada hilattua itsemme lähemmäksi Euroopan ydintä ja Globaaleja markkinoita.

Äänestä

Eiku Suomi takaisin! Näin kuuluu jarrumiesten AY-liikkeen iskulause.

Äänestä

Kommareita ottaa kovasti luonnon päälle menetetty valta. Persut ovat suomalaisten puolue.

Äänestä
  • Suomalaisten tulee olla solidaarisia. Italia on hätää kärsimässä joten meidän tulee tinkiä esim. sairaiden ikääntyneiden eläkemaksuja ja pitää heidät työttöminä työnhakijoina. Näin me vasemmistossa ajatellaan.

    Äänestä

Käsittääkseni ne ovat kylläkin persut jotka päivittäin muistelevat stalinia....

Äänestä

'Työn orjat sorron yöstä nouskaa maan ääriin kuuluu kutsumus. Nys ryskyin murtuu pakkovalta tää on viime ponnistus. Pohja vanhan järjestelmän horjuu...'

vai

'Juodaan viinaa, tullaan viisaammiksi näin.
Juodaan viinaa, on todellisuus piinaa hetkittäin,
selvinpäin.'

Äänestä

Onhan se varmasti persukalle viheliäistä, kun hissan ja yhteiskuntatiedon tunneilla huitsitti eniten molojen ja kirkkoveneitten piirustaminen :(

Nyt kun sitten nämä piirustajat ovat lähteneet joukolla politiikkaan, niin on eppaa että jotkut tietävät enemmän. Eikä saisi ollakaan niinkuin niillä hissan tunneilla kun mitään ei saisi ikinä sanoa. Huoh...

Onneksi persulla on Tohtori joka tietää monta hienonkuuloista sanaa! Numerotkin Tohtori osaa. Eikö sen pitäisi riittää!?

Äänestä
  • Kuinka lapsellista raivoa oikein koetkaan. Ajatteletko yhtään mitä kirjoittelet ? Persuraivosi on mennyt totaalisen överiksi, sinä vaan syljet ja ruiskit paskaa ympärillesi, eikä se kerro kuin sinusta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuinka lapsellista raivoa oikein koetkaan. Ajatteletko yhtään mitä kirjoittelet ? Persuraivosi on mennyt totaalisen överiksi, sinä vaan syljet ja ruiskit paskaa ympärillesi, eikä se kerro kuin sinusta.

    Totta! Persun Ylevä raivo mitataan ihan eri asteikolla kuin tuollainen, lapsellinen. Kuka historiasta edes välittäisi?? Eteenpäin mennään - tai itketään ja mennään. Eikö sana kuulu!?
    Eiköhän se nyt hiljene hhhe

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuinka lapsellista raivoa oikein koetkaan. Ajatteletko yhtään mitä kirjoittelet ? Persuraivosi on mennyt totaalisen överiksi, sinä vaan syljet ja ruiskit paskaa ympärillesi, eikä se kerro kuin sinusta.

    Juovuksissa tulee harvoin mitään järkevää tekstiä.

    Äänestä

Suomi Takaisin!

Äänestä

Vasemmistolaiset ei muuta osaa kuin olla vasemmalla. Koko elämä rajoittuu vasemmistolaiseen elämänkatsomukseen. Siinä ei tietenkään mennä eteenpäin, vaan pyöritellään vuodesta toiseen samalla tehottomuudella samaa ideologiaa. Huom! myös vihreät on vasemmistohenkinen puolue. Siksi ei tarvitse erikseen puhua vihervasemmistosta, vaan suoraan vasemmistosta.

Äänestä
  • Ja äärioikeistosta!

    Äänestä

Persut yrittää epätoivoisesti keksiä pyörää uudestaan, kun eivät tunne historiaa.
Se on jo keksitty!

Äänestä
  • Historia on jo keksitty ?
    Nerokasta antipersu nerokasta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Historia on jo keksitty ?
    Nerokasta antipersu nerokasta.

    Maailma on menossa kohti kommunismia, sen historia opettaa, pian myös persuille.

    Äänestä

Tiedämme ketkä kuuluu perskokkareihin mutta
ette tiedä ketkä kuuluu vihervassareihin?

SDP ei ole vasemmistolainen puolue!

Äänestä

Me suomalaiset emme halua perussuomalaisten halajamaan takapajuiseen konservatiiviseen diktatuuriin ... emmekä mestari Halla-ahoa johtamaan Suomea trumpilais-orbanilaisuuteen.

Äänestä

Persuihin luotetaan melkeis kuin maailman suurimpaan valehtelija Trumpiin.

Äänestä

Populistiselle valehtelulle pannaan luu kurkkuun Suomessakin.

Äänestä

Vaan kuka laittaisi stopin populistien epätieteisiin perustuvalle maailmankuvalle sekä valheiden levittämiselle?

Todennäköisesti palstapersuapina tulee kopioimaan tämän kommentin omaan käyttöönsä.

Äänestä

Neuvostoliitossakin oli tiede ja edistys maailman huippua. Nykypersut pyrkivät samaan.

Äänestä
  • Vihervassarit on kehityksen jarru

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vihervasemmisto on jäänyt paikoilleen ja kaivaa vanhoja historian kirjoja ja tapahtumia kuinka muut ovat maailman tuhonneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu