SDP ja media

8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tuttua on toiminta. Oikeuskanslerille aiheeton kantelu. Ex kansanedustajalla ei ole mitään käsitystä siitä miten EU-huippukokouksissa toimitaan. Opastusta saa EU-tiedotuksesta mutta eihän hölmöyden tunnustaminen julkisesti mitenkään kiellettyä ole, sitä persut tekevät jatkuvasti.

Äänestä
  • Se on selvää SDP on antanut päätäntävallan suomen asioista EU:lle, EU saa päättää kuka on Suomen pääministerin sijainen kokouksissa - ja EU on päättänyt ettei se ei saa olla suomalainen.

    Letkun kantaja ja liiton kaveri hallitukseen, ei voi pöhkömpi olla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se on selvää SDP on antanut päätäntävallan suomen asioista EU:lle, EU saa päättää kuka on Suomen pääministerin sijainen kokouksissa - ja EU on päättänyt ettei se ei saa olla suomalainen.

    Letkun kantaja ja liiton kaveri hallitukseen, ei voi pöhkömpi olla.

    Älä rakas ystävä kirjoita asioista joista et ymmärrä yhtään mitään. Kysy neuvoa sellaiselta,joka tuntee nämä asiat ja jätä sitten kirjoittamatta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Älä rakas ystävä kirjoita asioista joista et ymmärrä yhtään mitään. Kysy neuvoa sellaiselta,joka tuntee nämä asiat ja jätä sitten kirjoittamatta.

    Niin, demari sanoo, että kysy demareilta mitä saat kirjoittaa. Se on demarien demokratiaa, sosiaali demokratia Varkaudessa on diktokratia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Älä rakas ystävä kirjoita asioista joista et ymmärrä yhtään mitään. Kysy neuvoa sellaiselta,joka tuntee nämä asiat ja jätä sitten kirjoittamatta.

    Niinkö vai en ymmärrä, katsotaan huhtikuussa 2021aion ehdolle Kunnallisvaaleihin, olin ennenkin ehdolla Demareissa. Nyt em

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niinkö vai en ymmärrä, katsotaan huhtikuussa 2021aion ehdolle Kunnallisvaaleihin, olin ennenkin ehdolla Demareissa. Nyt em

    Turussa on anneetu vanhuksille digitaalisia liikeohjattavia pelejä.Vanhukset kokivat pelaamisen myönteisenä asiana ja kertoivat elämänlaatunsa parantuneen.Turun ammattikorkeakoulu on vetänytActivage.hanketta,jonka on rahoittanut Eu-Horisontti.Siinä ovat olleet mukana.Goodlifetecnologies,ehoivaja Seniorsome.Turun hyvinvointikeskuksiiin tuotuja pelejä tetasi 150käyttäjää,joiden keskiikä oli 77 vuotta.Ehdotan ,että Varkauden vanhuspalelukeskuksiin hommataan kseiset pelit aktivoimaan vanhusten päivittäistä liikkumista.Liikuntapeleissä hyödynnetään teknisiä ratkaisuja.Pelaaja seuraa hahmon toimintaaomalla vartalollaan.Samalla liiketunnistuskamera seuraa pelaajan liikkeitä.Ikääntyneille pelaaminen toimii liikuntahetkenä.Pelaaja voi esimerkiksi napatailmapalloja,kerätät porkkanoita tai ampua jalallaan zombieta,samallatulee tasapainoa,kyykisteltyä ,heiluteltua jalkoja

    Äänestä

  • Kuuleppa näytä naamas, laitetaan se lyttyyn. Hypit. Väärien ihmisten silmille.

    Äänestä

moottorsahoja tuli jo 53 ja

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko tuttua SDP toimintaa Varkaudessakin?

https://www.suomenuutiset.fi/oikeuskanslerille-paaministerin-menettelysta-kannellut-ex-kansanedustaja-kettunen-sanna-marinin-tapaus-nayttaa-olevan-medialle-arka-aihe/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu