Syntyvyys on tunnetusti alhaista suomessa, ja nyt tämä korona niittää viljaa ja suomen hallitus ei tue millään tavoin hallitusohelmassaan perheen perustamista tai perheiden säilymistä, vaan pikemminkin päin vastoin. Media on osa syyllisenä, koska se on niin politisoitunutta, että se ei kykene kuin tukemaan hallituksen ohjelmia muun muassa julkaisemalla artikkeleita sinkkuelämän hienoudesta.
Suomen kansalaisten on nyt otettava ohjat omiin käsiin. Ryhdymm talkoisiin väkiluvun kasvattamiseksi ja vaadimme arvomuutoksia hallitukseen. Meidän täytyy sisäistää taisteluhenki, kuten sotien jälkeisessä suomessa, jolloin syntyi suuret ikäluokat.
Harrastamme pirusti seksiä, deittailemme, muutamme rohkeasti yhteen ja solmimme avioliittoja. Kukaan muu ei tee näitä meidän puolesta! Tsemppiä ja hyvää mieltä kaikille!
- Nainen 40
Miten olisi suomeen lapsentekotalkoot?
5
69
Vastaukset
- Anonyymi
Kukaan normaali ei tee tähän hulluun sekamelskaan pentuja ja ne jotka niitä tekee kykene huolehtimaan.
Voisinko tulla sinun kanssasi harrastamaan seksiä??
Ei pidä paikkaansa.
Lapsiperheitä tuetaan ihan helvetisti Suomessa.
Lapsettomat maksaa veroina lapsellisten elämää.. Ei ihan oikein sekään.
Syntyvyydestä taasen ei tarvitse huolta kantaa. Ihmiset lisääntyvät enemmän kuin on maapallon kantokyky. Suomessa lisäännytään suht kestävästi kun jossain toisaalla taasen vähemmän kestävästi.
Ap. Tuossa sinun ehdotuksessasi on usein se ongelma, että mies päätyy tuossa maksumieheksi kun häntä ei enää tarvita raskautumisen jälkeen.
Miehet joutuvat katsomaan hyvin tarkkaan kenen kanssa lähtevät lisääntymään.
Itsekkin uskaltaisin lisääntyä tässä maailmassa ainoastaan anonyymisti itsellisen naisen kanssa.- Anonyymi
Kaikilta yh hörhöiltä penskat pois
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3287121Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss714338- 2083165
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa242967- 741952
- 1491800
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2121746Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1661577Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201548- 891438