Miten vain on

Alkanut nainen sinun lauantai?
yhdelle Rakkaalle naiselle.
yhdeltä mieheltä
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tosi hyvin 🤭

Äänestä

Ei hyvin kun en herännyt eräs mies viereltäni... 😊

Äänestä
  • Minä taas heräsin 😉

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minä taas heräsin 😉

    Hienoo sulle 😊

    Äänestä

Miettien miksi toimin kuten toimin. Miksi haluan karkuun vaikka sen jälkeen kaipaan perään. Miksi hankaloitan itseäni ja elämääni haluamalla eroon toisesta.

Äänestä
  • Täällä samoin tekevä ja kaipaava. Tsemppiä 😊

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Täällä samoin tekevä ja kaipaava. Tsemppiä 😊

    Hyvä, että on muitakin. En ole siis ainoa ja tsemppiä sinnekin. Miksi en voi vaan olla kuten muutkin vaan pakko päästä karkuun. Alkaako ahdistaa vai mikä siinä on. Tunteet varmaan pelottaa ja yhdistettynä siihen, että olen yksin niiden kanssa. En osaa oikein kohdata niitä tilanteita.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hyvä, että on muitakin. En ole siis ainoa ja tsemppiä sinnekin. Miksi en voi vaan olla kuten muutkin vaan pakko päästä karkuun. Alkaako ahdistaa vai mikä siinä on. Tunteet varmaan pelottaa ja yhdistettynä siihen, että olen yksin niiden kanssa. En osaa oikein kohdata niitä tilanteita.

    Se meillä varmaan on, että olemme yksin niiden tunteiden kanssa. Tarttis löytää rohkeutta kohdata ne ja ehkäpä juuri kohteelle avata suunsa. Eipä vaan ole helppo homma.
    Itsellä tilannetta vaikeuttaa se että meillä on sama työpaikka, onneksi siellä on kiirettä koko ajan. Mutta näin vapaalla on aikaa ajatella toista koko ajan.
    Naisena sitä odottaa , että tää mies tekis aloitteen. Mut samoista syistä tuskin uskaltaa.
    Ja vaikka nämä signaalit ja tunteet on voimakkaat molemmin puolin, niin silti sitä pää kääntää asian niin, että mitäs jos vaan kuvittelee kaiken, se estää varmaan aika tehokkaasti tekemästä asioille mitään. Varmaan miehilläkin sama tilanne.

    Menis edes päivä olla ajattelematta toista, ei ole toistaiseksi onnistunut vaikka mitä keinoja olen koittanut keksiä 😕

    Näinhän tämä ei enää kauan voi jatkua. Sydän alkaa hakkaamaan kun toisen näkee. Puhuessa kumpikin koittaa vaan äkkiä päästä tilanteesta, kun puna nousee poskille ja hymyily estää puheen tuottamisen järkevästi 😅

    Äänestä

Piti alkaa tehokkaasti, on monenlaista puuhaa ja siivottavaa. Mutta nukuin liikaa. Harvinaista.

Äänestä

Heräsin 11:30, tässä vielä tukka pörrössä näitä lueskelen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Alkanut nainen sinun lauantai?
yhdelle Rakkaalle naiselle.
yhdeltä mieheltä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu