Nykyään ovat ns.minikodit muotia.Mutta kuka haluaa asua vajassa tai kana kopissa?Lehmuskylän srk-talon paikalle rakennetuista uusista taloista ei edes erota,pulpettikaton vuoksi,asuinrakennusta ja varastoa toisistaan.
Kuka haluaa asua vajassa?
Anonyymi
1256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jostakin syystä näiden kanakoppien rakentaminen on nyt muotia. Onhan keskellä kaupunkiakin Kanala, eli entinen siilo. On todellakin vaikea ymmärtää kuka niissä haluaa asua. Kalliita neliöitä, ne vähätkin. Ja kaiken metelin ja saasteiden keskellä olevan rakennus. Käsittämätöntä kaupungissa jossa on hyvät julkiset kulkuyhteydet, niin ettei edes omaa autoa välttämättä tarvitse.
Ideat loppuneet kesken, ihmiselle tyrkytetään jotain ainoana vaihtoehtona.
tulee niin paha mieli kun joku haluaa asua vajassa joka on pienempi kuin asuntoni
mutta tulee kyllä paha mieli jos joku asuu kartanossa joka taas isompi.
Nyt on kyllä loppuviikko pilalla.
sietäisitte hävetä " vajakit" sekä "kartanopohatat"
eläkää niinkuin ihmisten pitää. eli kuten minä.
keskinkertaisesti.
Keskinkertaisesti veronmaksajien varoilla siekkilässä 😎😂😂😂
Lehmuskylän kanakopit ovat haluttuja ja himoittuja kämppiä!!!
Mikä silloin on ongelma. Ei pitäisi sinun persettä kaivaa jos toiset haluavat asua tiiviimmin, energiataloudellisesti.
Muuta vaikka heti,ihan vapaasti vaan,kun kerta kiinnostavat oikein kolmen huutomerkin voimalla.
Eihän siinä energiataloudellisuudessa olekkaan mitään ongelmaa,kaikki eivät vaan halua asua jossain 20neliön pihavarastossa.
no nää on varmaan näitä joille kaikki on ongelma jota oma aivokapasiteetti ei pysty käsittelemään.
samantyyppisiä ihmisiä jotka ei erota televisiosarjan näyttelijää hahmosta ja joiden mielestä "koska tuntuu siltä" on paras perustelu sille miksi on oikeassa.
kerro sinä aivokapasiteellisi mikä mahtaa olla kattokaltevuus näissä Lehmuskylän kanakopeissa tai vanhoissa Pihlajakadun varren taloissa. Ai,joo eihän sitä olekkaan,kun onnistuit haalimaan tähän keskusteluun tv-sarjojen näyttelijät hahmoineen,oiskohan se "hahmo"vaikka jokin haalari,johon ne näyttelijät menevät sisään.
iha ok, mut ootko kattonu simpsonit sarjasta jakson himo läski homer :D siinä esiintyy koko simpsonit perhe
eli myös bart simpsons homer poika fanit saavat nauraa ja naurattaahan se tietty myös vaikka homerin läski kuteet ja muut :D
kannattaa kattoo nopee
Mulla minikoti ei tartte maksaa mitää rahaa tulee vaik en tee mitää kelpaa...