Mietitkö koskaan, millaista meillä olisi yhdessä

Jos se olisi mahdollista ja meillä olisi ollut rohkeutta ottaa toisistamme selvää. Itse luulen, että näillä tunteilla ja samankaltaisuudella oltaisiin oltu onnellisia yhdessä. Silti en saa sinua mielestäni, vaikka tiedän tilanteen mahdottomuuden. Näitä tunteita ei vaan saa pois, ehkä tiedätkin sen. N-> M
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ajattelen samaa. Jos sattuisit olemaan hän. Voisin kertoa syitäkin miksi voisimme olla onnellisia. Me viihdymme yhdessä, nauramme samoille asioille, kiinnostuksen kohteet on samoja ja monta muuta yhdistävää tekijää. Olemme silti sopivasti erilaisia, siksi olet todella kiinnostava ihmisenä. Sinä olet enemmän ekstrovertti.

Äänestä
  • Niin, ja mietin sitä paljon, miten olisi elää arkea sinun kanssasi. Kaikkea, mitä me tekisimme ja miten mahtaisimme tulla toimeen keskenämme. Mietin.

    Äänestä

  • En kyllä ole ekstrovertti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En kyllä ole ekstrovertti.

    Piiloekstrovertti?

    Äänestä

  • Sivusta: Minua luullaan ekstrovertiksi. Oikeasti olen introvertti tai näiden yhdistelmä. Tietyissä tilanteissa osaan toimia niin kuin olisin ektrovertti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sivusta: Minua luullaan ekstrovertiksi. Oikeasti olen introvertti tai näiden yhdistelmä. Tietyissä tilanteissa osaan toimia niin kuin olisin ektrovertti.

    Tuollainen on nainen, johon olen rakastunut. Voisin kuvitella.

    Äänestä

Miksi mahdotonta

Äänestä
  • Tilanteemme takia, jonka muutokseen hän ei ainakaan uskonut ja ymmärrän sen kyllä.

    Äänestä

Nyt oikeasti. Ilman jännitettä minkäänlainen suhde ei onnistu. 😑
Anonyymi henkilö ei ole jännä. Tykkään kun nainen osaa sanoa ei, osaa laittaa vastaan ja osaa kiusoitella.

Voit yhtä hyvin olla V, M, S, J, L tai aivan joku muu, mutta tylsyyttä en siedä.

Mielenkiintoisimmat naiset uskalsi tulla suoraan kysymään jotain. Yksi erittäin sisukas 18v tienoilla oleva oppilas uskalsi testata astumalla tieni eteen mikä sai kummallekkin erittäin mukavat naurut 😄.
Puhumisen aloittaminen on aina niin äärettömän tylsää minkä huomaa hiljentymisenä, kun oman äänen kuuleminen ei vaan kiinnosta itsestään.🗣️

Äänestä

Mietin sitä monesti. Pärjäisimme ihan hyvin nainen.

Äänestä

Aika usein mietin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos se olisi mahdollista ja meillä olisi ollut rohkeutta ottaa toisistamme selvää. Itse luulen, että näillä tunteilla ja samankaltaisuudella oltaisiin oltu onnellisia yhdessä. Silti en saa sinua mielestäni, vaikka tiedän tilanteen mahdottomuuden. Näitä tunteita ei vaan saa pois, ehkä tiedätkin sen. N-> M

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu