Mikä Jopossa vikana?

Anonyymi

Kyse 5 v. vanhasta 3-vaihteisesta Joposta. Pidempään on vaivannut se, että pidempään ajaessa ajo alkaa tuntua tahmealta ja hitaalta. Mitään vikaa en itse huomaa.

6

89

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oma kunto? :D
      Onko renkaissa oikea määrä ilmaa koko matkan? Oletko pessyt sen säännöllisesti, kuivannut ja muuten hoitoaineita käyttänyt? Vähintäntään edes puhdistuksen jälkeen laittanut puhdasta tarkoitukseen sopivaa öljyä ketjuihin ja vaihteistoon? Jos ei mitään sen hienompia aineita ole.

      • Anonyymi

        Ketjun voiteluaine pitää ketjussa olla jokaisen lenkin sisällä, ei ketjun pinnalla. Ketjut pitää olla ulkopuolelta mahdollisimman puhtaat tai ne keräävät likaa turhan herkästi. Ketjut ja myös rattaat tulee siis olla erittäin puhtaat päältäpäin.


    • Anonyymi

      Jopoissa on vain yksi vaihde eteenpäin?

    • Anonyymi

      Sulla on Virheän puolueen jäsemmaksu maksamati. Siihen hyytys Jopo.

    • Anonyymi

      Laakereiden rasvaus puutteellinen? Pyöränlaakerit, keskiölaakerit?

    • Anonyymi

      Tiukka pipo. Vähän leluja lapsena. Vihervasemmistolaisuus. Laakerit tiukalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      271
      17593
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      188
      12491
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      73
      6222
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      34
      5158
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      77
      5048
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      57
      4184
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      51
      3773
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3702
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      67
      3486
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3169
    Aihe