Joku päivä huomasin Kanillani kaulassa jotain punaista. Juuri siinä kohtaa kuin karvakaulurin karvat alkavat ja siinä on karvojen "taite". En ole kovin tarkasti nähnyt, kun paljon karvoja, voi olla, että kani on satuttanut itsensä johonkin.
Mutta en vain tiedä mihin se olisi voinut osua. Ehkä raapinut ylikasvaneilla kynsillä?
Mitään tietoa mistä voisi olla kyse?
Kanilla kaulassa haava?
Anonyymi
4
138
Vastaukset
- Anonyymi
vie kani välittömästi lääkäriin!!!!
- Anonyymi
selviskö sulle mikä oli kyseessä kun mun kanilla sama homma, ja viel kaks kertaa ollu. Ekal kerral oli vähä isompi mut nyt taas parin kuukauden päästä tullu uus!??
- Anonyymi
Kai se hävisi itsestään ajan myötä. Oli hankala nähdä oliko kyseessä oikea haava.
Mutta voisit ehkä näyttää kaniasi lääkärille?
-ap - Anonyymi
Laimennettu betadine/ keittosuolaliuos, sillä pyyhit ja pihkasalvaa päälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.348164- 434603
- 344458
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1893589- 132813
- 312666
- 352479
- 442353
- 1642043
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise611871