Älkää äänestäkö keskustaa tulevissa kunnallisvaaleissa. Kepu on pettänyt kannattajansa maan hallituksessa ja Laukaan valtuustossa. Ikävä tunnustaa, että keskustan vastustajien väite, jonka mukaan kepu pettää aina, näyttää pitävän paikkansa.
Unohtakaa kepu kunnallisvaaleissa
6
103
Vastaukset
- Anonyymi
Turha tommosen perähikiän takia on äänestää koko kylä näivettyy
- Anonyymi
Mutta jos haluat, ettei Laukaa näivety, äänestä jotakin muuta puoluetta kuin kepua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta jos haluat, ettei Laukaa näivety, äänestä jotakin muuta puoluetta kuin kepua.
Sitä perähikiää ei mikään puolue enää pelasta
- Anonyymi
Järki-ihmiset äänestävät SDPn ehdokkaita. Mutta menettelee se Kepukin, punamulta on hyvä yhdistelmä. Persuille tervemenoo ja havuja hännäks.
- Anonyymi
Punamultapuiolueita ei kannata äänestää. Ne ovat tuhon puolueita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Punamultapuiolueita ei kannata äänestää. Ne ovat tuhon puolueita.
Kun ei äänestä ollenkaan ei tarvitse pettyä tyhjän saa pyytämättäkin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22817199Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17212242Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El476017Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään654888MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144825Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.213977Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843595Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1363026S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2631499- 851031