ois se viesti puhelimessa. Loppuis tää ahdistus ja asiat selviäis.
Olisihan se helpottavaa jos joku aamu
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Voihan sille toiselle itsekin viestin laittaa. Miks kaikki vaan odottaa sitä viestiä mutta ei itse voi toimia 🤔
ei täällä kaikki odota liveviestiä, en edes usko että miehellä on mun numeroa
odotan vaan näkemistä en mitään viestejä
Joka aamu?
Se kumpi laittoi suhteen poikki saa itse laittaa viestinsä, turha odottaa sen toisen kyselevän perään siinä vaiheessa ettei vaikuttaisi säälittävältä.
Luuletko oikeasti, että täällä on niitä, jotka laittoi suhteen poikki. Ei ole.
En laita. Juha haukkui petti ja otti toisen muijan kun olin sille raskaana sen tietämättä. Liikaa virheitä.
Eikä se oo tehtäväskään! Ihminen joka noin toimii, eikä tajua omaa typeryyttään, ei muutu. Pettäis, haukkuis ja panis uudelleenkin muita milloin mistäkin omasta mielestään hyvästä syystä. Oma oivallus siihen vaaditaan, että käytös muuttuu.
Tiedän. Tiedän myös sen että vakavilla asioilla on leikitty. Mun elämällä, vartalolla ja lisäksi myös toisen viattoman ihmisalun elämällä. Oli syy epävarmuus, itsetunto-ongelmat tai silkka lapsellisuus niin mikään ei oikeuta noin kamalis virheitä ja niin kauan kuin henkilö sääli vaan itseään eikä avaa silmiään niin tiedän ettei oo toivoakaan. Olisimme samassa tilanteessa uudelleen ja uudelleen. Enkä voi enää tällasta helvettiä sallia itseni käydä läpi uudelleen
Itsehän ei tietysti voi tehdä millekään mitään, on aina aloittajan kaltaisia surkimuksia
joiden mielestä kaikki tekeminen kuuluu muille mutta ei itselle. Sen viestinkin pitäisi vain ilmestyä aamulla puhelimeen.
Saamattomalta kuulostaa.
Onko täällä muita kuin saamattomia koko sanan virallisessa merkityksessä, no ei ole niin.