Miten muslimit suhtautuvat henkiöön joka tuntee elävänsä ns. väärässä sukupuolessa ja haluaa sukupuolenkorjausleikkaukseen?
Sukupuolenkorjausleikkaus..
13
211
Vastaukset
- Anonyymi
Suhtautuvat vihaisesti.
- Anonyymi
Muslimi miehet ohjailevat meidän musliminaisten liikkumista, tekemistä, toimintaa, suorittamista, menemistä, tulemista, pukeutumista ja olemista on kautta aikojen rajoitettu ja ohjailtu ja meitä musliminaisia ja naiseutta halventavat, häpäisevät ja mustamaalaavat muslimimiehet tehtailevat vaikka mitä sanoja meistä naisista, kun taas muslimimiehille vastaavia alentavia pilkkanimiä ei ole kehitetty lainkaan samassa mittakaavassa. Musliminaiset on kautta aikojen nähty jonakin huonona muslimimiesten toimesta, negatiivisena ja karteltavana;
muslimimiehiä on aina pidetty hyvänä, arvostettavana ja ihailtavana asiana. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muslimi miehet ohjailevat meidän musliminaisten liikkumista, tekemistä, toimintaa, suorittamista, menemistä, tulemista, pukeutumista ja olemista on kautta aikojen rajoitettu ja ohjailtu ja meitä musliminaisia ja naiseutta halventavat, häpäisevät ja mustamaalaavat muslimimiehet tehtailevat vaikka mitä sanoja meistä naisista, kun taas muslimimiehille vastaavia alentavia pilkkanimiä ei ole kehitetty lainkaan samassa mittakaavassa. Musliminaiset on kautta aikojen nähty jonakin huonona muslimimiesten toimesta, negatiivisena ja karteltavana;
muslimimiehiä on aina pidetty hyvänä, arvostettavana ja ihailtavana asiana.Jaa, persuäijällekin on tehty sukupuolenkorjausleikkaus, kun hän kirjoittelee nykyään musliminaisena.
Ihan yksilökohtaista.
Osassa se ei herätä tunteita tai aatoksia. Osassa herättää jotain, vahvojakin, mutta ei ihmiset sentään yleensä jotain ihan käytöstavattomia hulluja ole. Loppujen lopuksi ihmisiä ei kiinnosta muiden asiat niin paljon, ne ei siis ole elämää suurempia asioita. Vaikka jonkun valinnat herättäisi hämmennystä, närääkin, niin kun sen ihmisen tapaa, yleensä näkee sen ihmisen kokonaisuudessaan, eikä sitä edes juuri ajattele, että “on tuokin semmoinen ja semmoinen transtyyppi”.
Meitä muslimeita on kaikenlaisia ja kaikenlaisista taustoista. On muslimeita, joilla on jokin piirre, joka on potentiaalinen aiheuttamaan ulkopuolisuudentunnetta ja toisinaan tuomitsevia katseita - vaikka puolisona hindu tai vaikka halu olla toista sukupuolta - ja hekin löytävät muslimiyhteisöstä ystäviä, joka hyväksyy heidät sellaisena kuin he ovat.
Transsukupuolinen muslimi ehkä helposti ajattelee, että “on normaalit muslimit ja sitten on me erilaiset muslimit”, mutta oikeastihan ihmiset eivät jakaudu noin. Muslimeita on kaikenlaisia, yksilöllisiä ihmisiä ja kullakin on omat “outoutensa”. Ja kaikki ovat keskenään uskonsisaruksia.- Anonyymi
Allah on luonut meidät joko pojaksi tai tytöksi. Näin muslimin näkökulmasta se on väärin, koska silloin et ole tyytyväinen siihen, mitä Jumala on sinulle suonut.
- Anonyymi
Mitä rangaistuksia siitä sitten tulee? Täällä ajassa tai ajattomuudessa?
- Anonyymi
Sukupuolineutraaleja nimiä:
Zain
Ilhan
Nour
Isa
Maheen
Aamirah
Nasim
Razan
Zoha
Dina
Dara
Jess
Shad
Hadaya
Ula
Sama
Tali
Zuha
Farwah
Neeya
Dil
Izz
Urooj
Barakah
Duha
Aziz
Janan
Isra
Nail
Fuzail
Khairat
Saidah
Hamdan
Roshin
Tamashini
Wad
Gamal
Karam
Wadi
Jami
Zayda
Qamar
Hanin
Jumanah
Suzuki
Wisam
Ziyada
Rosheen
Najm
Hubab
Nazakat
Rafif
Farhal
Sadi
Thumamah
Badr
Taif - Anonyymi
Islam muuttuu ja eurooppalaiset muslimit yhä enemmän omaksuvat suvaitsevaisuutta.
- Anonyymi
Islam on ikuinen. Se ei muutu.
Ja sukupuolen vaihtaminen on tietysti täysin kiellettyä eikä kukaan muslimi voi sitä hyväksyä. Nainen on aina nainen vaikka miten leikkaisi ja mies on aina mies vaikka miten leikkaisi. - Anonyymi
Kiven kiertämisestä eivät koskaan luovu, eikä niistä aatoksistaan miten pyörivät monimielisesti näitten totutussa mielijohteissaan ja valtaavat alaa aivan moskeijoiten kautten suusanalista johtamista hyväksi käyttäen.
NÄITTEN KUULUU LÄHTEÄ ALUEILLEEN TAKAISIN RAKENTAMAAN NIITÄ
- EIKÄ PYRKIÄ TUHOAMAAN LÄNSIMAISUUTTA KAIKIN HUUHAIVAATIMUKSINEEN - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Islam on ikuinen. Se ei muutu.
Ja sukupuolen vaihtaminen on tietysti täysin kiellettyä eikä kukaan muslimi voi sitä hyväksyä. Nainen on aina nainen vaikka miten leikkaisi ja mies on aina mies vaikka miten leikkaisi.Islam on muuttunut ja muuttuu jatkuvasti. Ei ole yhtä ainutta Islamia. Kaikki eivät ole naisia tai miehiä, se on todellisuutta oikeassa maailmassa. Jos Jumala on maailman luonut, sitä on turha ihmisten uskomuksillaan muuksi muuttaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Islam on muuttunut ja muuttuu jatkuvasti. Ei ole yhtä ainutta Islamia. Kaikki eivät ole naisia tai miehiä, se on todellisuutta oikeassa maailmassa. Jos Jumala on maailman luonut, sitä on turha ihmisten uskomuksillaan muuksi muuttaa.
Uskoisin ainakin että muslimimiehet muuttuvat, jos he oikeasti ovat uskovia. Nyt muslimimiehet sortavat naisten lisäksi seksuaalivähemmistöjä ja toisuskoisia. Suvaitsemattomuus vie helvettiin.
- Anonyymi
Kai se on niin että asia otetaan ihmisenä eikä ryhmänä
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718