Mistä katti astraan?

Pari viikkoa sitten laitettiin jakopää, vesipumppu ja venttiilin varren kumit, nyt sitten pomppasi katsastuksessa päästöistä. Mittausten mukaan katalysaattori on tiensä päässä. Saako jostain edullista tarvikeosaa, ei viitsisi enää tuohon kovin paljoa rahaa uhrata.

Auto on -97 alle 100tkm ajettu 1,6-16v astra.
2292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juu noi on ihan normaali tyyppi vikoja. Uus katti maksaa ihan vitusti. Mun -97 astrasta meni kans vain 20000 ajettuna sit meni kans jakopää ja vesipumppu ja venttiilin varret ja paljon muita vikoja kans. Vaihdoin paska ooppelin 50000 km Toyota Corollaan ja nyt oon ajanu yli 200000 km eikä mitään ongelmia.

Äänestä
  • älä puhu p*sk**. Et taida uskoa tota itsekään....20 000 km ja katti rikki, ja jos menikin, niin eiköhän sen maahantuoja maksanut?? Paljonko ajoit Opelilla ennen vaihtoa corollaan, ihan vaan mielenkiinnosta kysyn.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ongelmat jatkuu... kirjoitti:

Pari viikkoa sitten laitettiin jakopää, vesipumppu ja venttiilin varren kumit, nyt sitten pomppasi katsastuksessa päästöistä. Mittausten mukaan katalysaattori on tiensä päässä. Saako jostain edullista tarvikeosaa, ei viitsisi enää tuohon kovin paljoa rahaa uhrata.

Auto on -97 alle 100tkm ajettu 1,6-16v astra.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu