Lävistys

Joku tossa kyselinkin jo napaläväristä entä onko jollain kokemusta glitorisläväristä raskauden aikana? Sehän on selvää, että synnytykseen se pitää poistaa, mutta mihin aikoihin olette poistattaneet sen? Entä onko siihen tullut repemiä, vaikka koru onkin poistettu?
1273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minulla on 3 vuotta sitten laitettu clithood-läväri. Neuvolan ohjeen mukaan se kannattaa poistaa hyvissä ajoin ennen synnytystä.
Poistin korun (kulta) ja tilalle laitettiin n.k. venytysbarbelli. Se on muovinen kartiotappi jolla saadaan lävistysreikä pysymään auki, sekä laajennettua suuremmaksi. Se on helppo poistaa sitten synnytykseeen lähtiessä. Viikkoja on nyt 28 3.
Napakoru onkin ihan eri juttu vatsan pingottuessa aiheuttaen korun uloskasvua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lävistetty kirjoitti:

Joku tossa kyselinkin jo napaläväristä entä onko jollain kokemusta glitorisläväristä raskauden aikana? Sehän on selvää, että synnytykseen se pitää poistaa, mutta mihin aikoihin olette poistattaneet sen? Entä onko siihen tullut repemiä, vaikka koru onkin poistettu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu