12 vk issanpentu puree kun ottaa syliin

Anonyymi

Tulee mieleen joku pieni haikala kun sen ottaa syliin, ei nähtävästi tykkää siitä. Sitten kun päästää pois sylistä niin jatkaa puremista. Mitä tälle voi tehdä? Harhauttaa lelulla? Puree myös silloin kun silittää vähänkin väärällä tavalla. Jotenkin tuntuu että tuo puree enemmän minua kuin muita :( olen sitten vältellyt syliinottoa vaikka ei se ainakaan sosiaalistamista helpota. Muuten aivan ihana, sosiaalinen, seurallinen pentu. Tulee aina iltaisin nukkumaan viereen.

2

142

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä leikitä kädellä, vain leluilla, ja poistu kun käy kiinni. Pahimmaasa tapauksessa, kun ikää tulee, ja hyökkäilyt kivuliaita voit suihkepulloa käyttää rauhoittamaan tilanteen. Voit palkita herkuilla, kun sietää silitystä.

    • Anonyymi

      Se ikäänkuin pitää sinua sisaruksenaan, ja riehuu sen mukaisesti. Harhauta tekemään muuta, eli oikein.
      Tätä kun kylliksi toistaa, niin kissa oppii. Vieläpä kun palkitset sitä jollain kivalla yhteisellä puuhalla aina kun se tekee oikein, eli leikit sen kanssa leluilla! Mikäs sen hauskempaa.
      Se koettelee pienen kissan voimiaan, ja sitä, mikä on oikeellista voimankäyttöä. Pelästyttäminen ei sitten ole mikään keino, pelkäävä kissa ei opi mitään kuin sen pelon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      141
      2099
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      234
      926
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      150
      913
    4. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      873
    5. 64
      861
    6. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      37
      847
    7. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      105
      798
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      757
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      68
      695
    10. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      571
    Aihe