Kustaa sitten on K-mäessdä sdaanut aikaseen, vain ja ainostaan kuntaterveyden ulostuksen, vaan ei tauteja, meneehä se niinkin, päivä toisexi vaihtuu ja vo-apu pelastaa, kuin satoja muita samanlaisia kuntia, siksipä PS ei hyväksy jatkuvasti paisuvaa mamu-armeijaa elätettäväksemme, 300 000 omiakin nälkäistä on mamujen lisäksi.
No, mitä se,
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Vastaukset 14
Vanhimmat
voisiko lautakasa Matti julkistaa miten paljon mamut on tulleet Suomen verollisille maksamaan, ja mitä EU on avittanut,,?
saisi Kempelleen mies vastata huutoonsa joka vuosi jos ei rahalla niin alkaisi "Hurstiksi!
Kuntaterveyden hoitaa Terveystalo ,vanhukset - Esperi kunnanruokahuolto -Enganlantilainen Company Näillä on erimittaisia sopimuksia.
Pakolaisia tulee 850-1050 h/vuosi . Vaalit lähestyy tätä Hallanporukka huutelee oppositiosta (hallittu pakolaistenotto?) tuli Soinin aikana samanlaisia määriä
pakolaisilla menne paljon paremin,kuin työttömillä, valmiit asnnot vesi lämpö ja valo, taxi kyyti huonoille kauppaan, ei vuokran maksua, naistahan verollinen kansa ei tiedä, vaan meneppä poikkisana sanomaan, linnassa istut terroristinä.lämpö ja valo, taxi kyyti huonoille kauppaan
se kustanne paljonko on paljon
minulla ei ole varaa tukea turvetta eikä turbaaneja..
Mene pakolaiseksi Turkkiin
Olisiko sota-aikana suomen lapsipakolaiset antaa venäläisille? Sitä elätään vain oman navan ympärillä . PYRI KUNNANVALTUUSTOON Täällä änkyttäminen ei auta päivästä toiseen . Yritetään määrätä Sipilän rahankäyttöä? huh huh
huhu miten sekavaa, k-kuntavaltuustolla ei ole mitää kykyjä edes oman kunnan asioita hoitaa, paitsi estää yläastelaisia naimasta, kaikki mitä kärsäkunnassa on tapahtunut on ajopuun tuomaa, siis muut .
s24 änkyttämiseni pelasti Mallorca mökit Patasuon 25 v turvepölyiltä.
revippä siitä
ja mitä "Sipiläsi rahan käyttöön tulee niin neidän verorahojahan se kutsui pakolaiset syömään, kalibroi ajatuksesi
TERVETULOA!
Heh heh..hauska.
("s24 änkyttämiseni pelasti Mallorca mökit Patasuon 25 v turvepölyiltä")
Mitä te täällä räkytätte kuntapäättäjille menkää ite ehokkaaksi ja päättämään parempia päätöksiä!!! Varmaan joka puolueeseen pääsee noin viisaat ehdolle!!!!
Sitä minäkin olen ihmetellyt viimeiset 5 vuotta. Täällä kun pitäisi kirjoitetta omalla nimellä oman kuvan kera niin nämä "VIISAUDET" loppuisi alkuunsa. Kunnianloukkaus oikeudenkäyntejä olisi ollut monta. Tämä on kuin persujen politikointia oppositiossa puskasta huudellaan pussi päässä
ei tartte kuvankera, loukkaukset saa selville ilmankin..
s-24on kansalaisilleuusi ja tykätty saitti saa suutaan pieksää,mutta rajansa silläkin, vain politikkoja, ei yksityis hlöit