Kolmekymppiselle naiselle yritettiin tarjota lisähappea.
38-vuotias nainen kuoli koronaan lennon aikana Yhdysvalloissa, the Washington Post ja CBS News kertovat.
Nainen oli matkalla Arizonasta Texasiin Spirit Airlinesin lennolla. Hänellä kerrotaan olleen astman kaltaisia pitkäaikaissairauksia, ja hän oli kipeä lennon aikana. Koneen noustessa ilmaan naisen kerrotaan vaipuneen tajuttomaksi, ja hänelle yritettiin tarjota lisähappea naamarin avulla. Siitä ei kuitenkaan ollut apua.
Lento tapahtui heinäkuussa. Dallasin piirikunnan viranomaisille kuolintapauksesta kerrottiin vasta elokuussa, ja koronaviruskuolemaksi tapaus julistettiin vasta lokakuun lopussa.
https://www.verkkouutiset.fi/nainen-kuoli-lentokoneessa-koronaan-matkustajille-ei-kerrottu/#439b70a4
Nainen kuoli lentokoneessa covid-19-tautiin
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984842Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113860Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371344
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701333En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5831253- 531135