Toyotan varaosat

Kuten tunnettua,Toyota kestää. Ei milloinkaan vikoja, ei jätä tielle. Mihin siis tarvitaan varaosia? Niitä on kuitenkin myynnissä ja isot vsrastot Keski-Euroopassa.
968
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hihii, taas Toyotan omapoika liekeissä.
Corolla jäi auttamatta vertailun viimeiseksi ja ruostumista ei edes noissa testeissä huomioida.
Toyota on kovin vikainen auto. Brittien vertailussa jossa listattiin autojen viat ja ongelmat, niin Toyota löytyi vasta sijoilta 19 ja 20 kahden viimeisen vuoden osalta.

Äänestä
  • JOO, ostin tojon 10v sitten, käytetyn, ja joka vuosi on pientä remppaa joutunu tekeen että saa katsastuksesta läpi, ei oo kummempi ku muutkaa peltiläjät.

    Äänestä

Juu ei toyotaan mitään varaosia tarvi. Ensin ostaa toyotan ja toisen varaosiksi ja siitä sitten ropaa irti viikottain sen mitä ajopeliin tarvii. Ei tarvitse ostella netistä ja keskieuroopasta.

Äänestä

Tuota ihmettelee moni muukin. Ei kait sellaisia isoja varaosakeskuksia tarvita pelkästään jarrupaloja ja öljynsuodattimia varten.

Taitaa se Toyotan miljoonakestävyys olla samaa sarjaa jos uskoo joulupukkiin.

Äänestä
  • Toyotaa ei korjata, tehdään vain isoja ja todella isoa huoltoja jotka sisältää paljon rikkoutuneita osia.

    Äänestä

Miksi+ruokitte+hööpöä+trollia.+95%+kaikista+palstan+avauksista+hööpön+trolli+tehtaalta.+Miksi+ruokitte+trollia.

Äänestä
  • Trollit marinoituvat nyt taas omassa liemessään kun vilppivaagen sukelsi taas yhä syvemmälle vaikka piti olla himoittu ja haluttu markkinavaltaaja. Toyota näkyi olevan taas aivan omalla tuhatluvullaan suosion huipulla. Ei voi mitään jos ja kun on kannuksensa ansainnut.

    Äänestä

Ne on vaan niitä kuluvia osia, moottoreita sun muuta sellaista pikkusälää.

Äänestä

Meitillä oli kaksi Toyotaa aikanaan. Corollasta kansi halki 35000 km: n jälkeen. Takuu ei korvannut. Coronaan täytyi vaihtaa erupyörän laakerit 40000 km: n jälkeen. Sitten sen takapäähän pakitti naapuri ja koko takavalosydeemi hajalle. Tilattiin uusi takavalo, tulihan se, mutta oli väärän tyyppinen, kuten myös toinenkin. Kolmas oli sitten samanlainen. Saman mallivuoden aikaan oli 3 erinäköistä takavaloa.

Eipä ole enää Toyotaa ollut meidän pihalla. Eikä tule

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuten tunnettua,Toyota kestää. Ei milloinkaan vikoja, ei jätä tielle. Mihin siis tarvitaan varaosia? Niitä on kuitenkin myynnissä ja isot vsrastot Keski-Euroopassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu