ettet välitäkään. Kyllä se koskee. Mitä siinä voi tehdä? Onhan tämä vähän epätoivoista, koska sinusta on tullut minulle niin tärkeä.
Onhan mulla sellainen surullinen ajatus
17
52
Vastaukset
- Anonyymi
Ottaa yhteyttä ja kysyä suoraan. Paras, varmin ja nopein keino.
- Anonyymi
No tämä 👍
- Anonyymi
Kuka
- Anonyymi
Voi tää pitää jutella oikeassa elämässä.
- Anonyymi
Minä välitän. Olet minulle ystävä. En mene pois, vaikka välillä minulla hermot pettää. Tunnen, että kaipaat ystävää. Minä ymmärrän sinua. Olemme ystäviä. Olen myös välillä huolissani sinusta, kun kirjoittelet levottomia. Toivoisin, että et kirjoittelisi. Sinua tarvitaan täällä. Minunkin ongelmat vaativat vielä sinua.
- Anonyymi
Ja muistat kertoa tämän myös siellä oikeassa elämässä? Ai et, sitä minäkin. Pelkkää pelleilyä tuntemattomien kesken
- Anonyymi
Tahallallasiko sinä noita trollaat vai oletko vaan tyhmä. Kukaan ei kaipaa tuollaista ymmärtäjää.
- Anonyymi
Monesti ne omat tunteet jatkavat omaa elämäänsä kun oikea yhteys katkeaa. Ei siis kannata laittaa niille paljoa painoarvoa todellisuudessa. Ovathan ne itselle kipeitä ja tosia, mutta eivät välttämättä toiselle. Kannattaa siis muistaa se jos / kun on aika kohdata toinen. Tämä on asia minkä olen oppinut elämän varrella ja sen mukaan aion myös jatkossa elää.
- Anonyymi
Mille ihmeelle sitä painoarvoa laittaa jos ei omille tunteilleen? Joskus, harvoin, tulee näpeille mutta mitä sitten. Älä höpötä siellä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mille ihmeelle sitä painoarvoa laittaa jos ei omille tunteilleen? Joskus, harvoin, tulee näpeille mutta mitä sitten. Älä höpötä siellä.
Vastaan tähän, vaikka en tuota aloitusta kirjoittanutkaan. Siinähän luki, että oikea yhteys on jo katkennut. Ja varmasti ihan syystä ja sen kaivatun puolelta. Turha niitä tunteitaan on tuputtaa, jos ei niitä alun alkaenkaan haluttu ottaa vastaan. Nöyryyttää vaan itseään ja ahdistaa sitä toista.
- sivusta - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vastaan tähän, vaikka en tuota aloitusta kirjoittanutkaan. Siinähän luki, että oikea yhteys on jo katkennut. Ja varmasti ihan syystä ja sen kaivatun puolelta. Turha niitä tunteitaan on tuputtaa, jos ei niitä alun alkaenkaan haluttu ottaa vastaan. Nöyryyttää vaan itseään ja ahdistaa sitä toista.
- sivustaEi lukenut, vaan epäilys, että yhteyttä ei ole, siis molemminpuolista kiinnostusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vastaan tähän, vaikka en tuota aloitusta kirjoittanutkaan. Siinähän luki, että oikea yhteys on jo katkennut. Ja varmasti ihan syystä ja sen kaivatun puolelta. Turha niitä tunteitaan on tuputtaa, jos ei niitä alun alkaenkaan haluttu ottaa vastaan. Nöyryyttää vaan itseään ja ahdistaa sitä toista.
- sivustaÄlä puhu täällä toisten puolesta senkin taliaivo. Ole sinä siellä omassa poterossa missä nöyryytys pelottaa ja ahdistaa.
- Anonyymi
Samanlaisia ajatuksia ja koskee täälläkin. Tämä epätietoisuus on vaan kestettävä kunnes oikeasti tietää jotain.
- Anonyymi
Olisit sanonut sen ajoissa.
- Anonyymi
Ei palstalla kukaan.
- Anonyymi
Sikoja kaikki.
Ei tätä voi pitää sisällään.
Surullinen olo minullakin kun syö .
Ainakin tänäpäivänä...
Vähän yleensä syön mutta se kiusaa kun ei saata syödä.
Myö ihmiset ollaan tämmöisiä että luoja luonut meijät tekömään lapsia ja jos en täytä jostakin syystä tätä toivetta niin olen epävarmuus.
Älä sano minulle mitään kun en tiedä miten siihenkin suhtautua vaikka sanois mitä.
Vaimo on aina kaunis.
Mutta jos on äidiksi syntynyt kuten minä oman äitini kautta niin olen pettymys monelle.
En tiedä miksi iskäni on tehnyt joskus elämässään suoraan tuollaisen valinnan mutta ehkä ymmärrän sen joku päivä.
Mutta se vuotii kypsyyttä hyväksyä sen mite olen lahjana suanut.
Petän koska olen petetty.
Eihän Se oikein ole mutta tiedän etten ole minkään arvoinen,,.
Se on helppoava kun tietee ettei täytä kenenkään lupauksia .
Ymmärsinkö oikein tätäkään
Vanha viisaus on parempi kuin mikään nykyajan sutkaus,,,,
Jos tietee että jokaisen tytön tulisi tehdä pari lasta,on viärin Suomessa eikä hyväksyttävää jos ei pysty tekömään lapsia.
Oon liian vanha jo ja kipeäkin ollut ikäni..
.
Anna sinä olla ja ellee miun oman biologian mukkoon.
Henki voi riipaisuta minä hetkenä hyvänsä.
Ei ole suotuisaa olla näkyvillä ,Se on häpeän asia.
Olen hävennyt lähes aina itseäni ja se on vain niin. - Anonyymi
Surullista on että et mielestäsi ansaitse ihmistä oikeassa elämässä jonka kanssa sinun ei tarvitse arpoa että välittääkö vai ei. Jos hän on sinulle tärkeä niin kerro se. Kukaan täällä kenestäkään välitä. Anonyymi tekstejä puolin toisin joita osan varmaan jotkut tehtailee tänne että nämä sivut pyörivät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864660Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093847Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1843673Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.692098Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301162
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1481109- 501020
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30914