Mielenkiintoista lukea nyt viime vuoden verotietoja, iso joukko "pikkurikkaita" on pudonnut maanpinnalle. Eivät heidän rahavarat ole kadonneet, he ovat vain laittaneet ne piiloon, siten että verottaja ei niihin pääse käsiksi. Juha Sipilä , anna hyvä mies minullekin aatetoverille neuvo, miten minäkin pääsen siitä kurjuudesta että joutuisin elättämään muitakin.
Verottajaa pakoon
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitäs ne vakuutuskuoret on?
Jokaisella on niitä mahdollisuus laittaa. Verot maksetaan sitten, sikäli kun tuottoa on tullut, rahaa tililtä nostaessa. Hyvä tapa säästää, jos on mistä säästää
Joo ei tässä siitä kyse ollutkaan etteikö kaikkien olisi mahdollisuus niitä laittaa, mutta mikä idea on tällaisessa totuuden vääristelyssä?
Mitä totuutta siinä vääristellään?
tästäpä saat rehellistä näkemystä asiaan: https://pankkiasiat.fi/vakuutuskuori
Mene töihin saat tuloja.
Kiitos huolehtimisesta, olen töissä ja teen töitä, saan tuloja. Vähemmänkin riittäisi, mutta kun ei saa tehdä vaikka puolikasta. Sinä neuvoja tuskin olet työelämässä.
Minulla vain on muutakin elämää ja siksi en arvosta rahaa.
Kylläpä tuossa vakuutuskuoriasiassa piilotetaan varoja ja omaisuutta, mutta miksi sellainen mahdollistetaan? Jos yhteiskuntamme on avoin, tuo ei ole sitä. Ei tämä ole avoin yhteiskunta, vaan korruption ja hyvä veli verkostojen mekka. Sen olen tiennyt jo pitkään. Minulle se ja sama, mutta mielenkiintoista kuinka rahanahneet huijaavat muita rahanahneita. Ollaan kuin opetettuja ratakoiria jotka yrittää tavoitella edessä roikotettavaa jänistä. Menee se ”elämä” niinkin, mutta viisas pääsee vähemmällä ja elääkin elämää. Tsemppiä valitsemallenne tielle👍
Piilotetaan ja ihan laillisesti 😎