Ostin tiivistesarjan jonka lupasivat Aeromotors olevan täydellinen. Kysyttäessä asia sitten jo mutkistu niin pahaksi ettei kiinnosta ulista sinne enää.
Varoitan muista niin osaatte tilata samalla loputkin tiivisteet. AJUSA 51036100 sarjasta kyse. Etupään stefa kampiakselille tulee, mutta takapään stefa uupuu, Vesiletkun o-renkaita, Suuttimien ja kannen väiset stefat suuttimille. Suomesta noi puuttuvat saa jo 200e, että eipä tullukkaan halvaksi. Oikeasti täydellisen sarjan olisi Riihimäeltä FiKSUS myynyt reilusti alle 300 mitä tämä nyt tuli maksamaan. Yritin Virosta halvalla, mutta ei onnistunut tällä kertaa. Transit 2.2 mk7 täydellinen tiivistesarja .... Mukamas.
Pakettihan tuli muutenkin päiviä myöhässä.
Tilattaessa näytti tuoteen olevan heti lähetykseen, mutta eipä ollutkaan. Odotuttivat 4 päivää ylimääräistä. Ei ihan paras maku jääny tällä kertaa,
Trodo ollu meille asiallinen ja suomenkielinen palvelu,
AEROMOTORS eesti tai englanti, Venäjää...
T. Jani
AEROMOTORS VIRO / Tallina
12
9494
Vastaukset
- Anonyymi
Täysin päinvastaiset kokemukset Aeromotorssista. Just lauantaina tein tilauksen Audin (A4 B8) etujarruista, satulat, levyt, palat ja letkut. Osat tuli kotiovelle seuraavana keskiviikkona. Hintaa noin 220€, vertaappa vaikka kotim. kauppoihin. Levyt(314mm) & palat merkkiä Febi, satulat mallia ATE.
- Anonyymi
Miksi muuten ALVADI on niin kallis paikka? En ole sieltä tilannut mitään, kun hintataso kovempi kuin Suomessa jopa!
- Anonyymi
Tilasin vw polo 1,2tsi jakopään setin. Tuli vanhan 1,9tdi passatin jakopää ja lähetin paketin takas eikä rahoja kuulunut. Tästä 4vko aikaa...
- Anonyymi
Se on se volkkarin kirous. Itse pysyn nykyisin kaukana VAG konsernin autoista
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on se volkkarin kirous. Itse pysyn nykyisin kaukana VAG konsernin autoista
En ole koskaan ostanu waggiromuja enkä osta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole koskaan ostanu waggiromuja enkä osta
Ja sitten kirjoitit tuon upean jutun vuoden vanhaan kirjoitukseen, joka ei liity edes ketjun aiheeseen.
Aika epätoivoista.
- Anonyymi
Aeromotorsista tilattiin paljon vaihtelevalla menestyksellä. Jatkossa emme tilaa, koska epäsivät palautuksen ilman oikeudellista syytä. Joskus tuli piraattiosia alkuperäispaketissa ja takuuasiat ovat täysin mahdottomia selvittää. Vastuu kaikesta on tilaajalla.
- Anonyymi
Tilasin aeromotorsista kompressorin ja tulleessa oli liian iso hihnapyörä (kytkin). Palautin kompressorin saamieni ohjeiden mukaisesti ja nyt panttimaksun palautusta saati kopressorin palautushyvitystä ei kuulu. Vetoavat että takuukäsittelyssä menee aikaa. Takuuasiasta tässä ei ole kyse vaan virheellisen toimituksen palautuksesta. Kaksi kuukautta on kulunut tilauksesta ja nyt jouduin ostamaan kompressorin muualta. No, oppirahat on maksettu ja koetettava vaan jakaa kokemukseni ko. yrityksestä sekä sen toiminnasta. En tilaa tästä firmasta enään mitään.
- Anonyymi
Saattaa olla parempi kuin Alvadi. Alvadi on ainakin aivan täysi huijari firma. Luotettavin Autodoc jaskin hivenen kalliimpi.
- Anonyymi
Viron firmat surkeita toimitukset väärin ja virheitä ei myönnetä. Mitenkähän Puolasta.
Alvadista tilasin iskunvaimentimet ja väärin toimittivat tuli taakse 2 samanpuolen vaimenninta. Vättivät minun virheeksi. Kävi vielä niin, että verkkokaupasta hävisivät nuo tilaamani tilauksen jälkeen. Mahtoi olla joku pikku erä ja pistivät tulemaan mitä oli, pääsivät niistä eroon.- Anonyymi
"Viron firmat surkeita toimitukset väärin ja virheitä ei myönnetä. "
"Alvadista tilasin iskunvaimentimet ja väärin toimittivat"
Ja tämän yhden kokemuksen perusteella, joka saattoi olla omakin virhe, olet valmis määrittelemään kaikki virolaiset yritykset surkeiksi?
Pikkasen tuntuu nyt oudolta.
- Anonyymi
Olen tilannut aiemmin kahdesti Aeromotorsilta. Hinnat, pakkaaminen ja toimitus olivat ok. Mutta nyt uutta tilausta tehdessäni huomasin, että aeromotors.ee - sivustolla on paljon halvemmat hinnat kuin aeromotos.fi - sivustolla. Lisäksi suomalaiset voivat ostaa vain fi-sivustolta. Hintaero ei voi johtua erilaisesta alv-kannasta, sillä EU-säädösten mukaan vero peritään ostomaan mukaan. Lisäksi ero on joillakin tuotteilla yli 13% (esim. Valeon kytkinpaketti 786022). Aeromotorsilla ilmeisesti haluavat eroon suomalaisista asiakkaista. Minun kohdalla taisivat jo onnistua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olit niin lähellä
Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa964893Kun me näemme taas
Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen312721- 342489
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺252052- 1191550
Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭131238En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä101160Tänään oli
Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘351123Ukrainan häviö pitää tunnistaa ja tunnustaa
Venäjä ei ole vain maa, jolla on suuri hyvin koulutettu ja varusteltu armeija, joka on osoittanut tehokkuutensa Ukraina2031068- 791033