Minkähän tautta viljelijämiehillä on ainaan mainoslippikset ulkona niin päässä? Eikö voisi, ihan rahalla, ostaa kunnon hatun?Ja rohkeammat vaikka stetsonin? :)
Ainaiset mainoslippalakit
20
145
Vastaukset
- Anonyymi
Rahallahan ne lippikset ostetaan. Kyllä ne on kaupan tuotteiden sisällä hinnoissa.
- Anonyymi
Pitihän se arvata , Veronmaksajien lippikset päissään Essolla Elwistellään.
- Anonyymi
Voi hyvä ystävä. Mainoslakki on ilmainen.
Ja kaikki muu minkä tarvitset kotikäyttöön olipa TV tai nojatuoli kaikki menee vähennyksiin maatilalle.
Mutta maataloustuki on aina tarjolla viljelit tai et.- Anonyymi
Tosi On.
- Anonyymi
Jos tuon todistat niin painetaan juttu maaseutulaiseen.
Pyydä verottajalta asiasta kirjallinen todiste. Uskon monen hyödyntävän aivopierun verovinkit. - Anonyymi
Hankkijan lippis on paras. Tuosta on näyttöä jo 50:n vuoden ajan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hankkijan lippis on paras. Tuosta on näyttöä jo 50:n vuoden ajan.
Niin se perinteinen... niitä ei löydä mistään enää.
Nämä nykyiset kirkkaat oranssi-mustat ovat kyllä teknisesti parempia, mutta se 70-80-luvun kaltainen oikein kunnon junttifiilis niistä puuttuu.
- Anonyymi
Onhan se hyvä että ne tunnistaa jo ennen kuin avaavat suunsa...
- Anonyymi
Tiedät olla hiljaa ja nöyränä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiedät olla hiljaa ja nöyränä.
Mainoslippalakin ilmaantuessa on yksinkertaisesti hakeutua fiksumpaan seuraan...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mainoslippalakin ilmaantuessa on yksinkertaisesti hakeutua fiksumpaan seuraan...
Änäri lippiksien, hhähähäähäähähää
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Änäri lippiksien, hhähähäähäähähää
Dorka parka, ne on fanilippiksiä..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Dorka parka, ne on fanilippiksiä..
Fanithan on juuri ne tyhmimmät, jotka seura laittaa maksamaan krääsästä.
Jopalle oikein otollista seuraa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Fanithan on juuri ne tyhmimmät, jotka seura laittaa maksamaan krääsästä.
Jopalle oikein otollista seuraa.Kannuksen infantiilillä on traktorilippis tyhjän pään peittona
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannuksen infantiilillä on traktorilippis tyhjän pään peittona
Jopa taas katronohun komioodehen videoitrahan.
- Anonyymi
Voisin suostua pitämään mainoslippistä, jos siitä maksettaisiin minulle. Esim. Valtran lippistä 20e/h.
T. Kaupunkilainen- Anonyymi
Voisin pitää änäri-lippistä jos siitä maksettaisiin minulle. T-maalainen.
- Anonyymi
Näin syssymmällä kun aurinko juuri ja juuri jaksaa nousta metsää ylemmäs, on Lippis ihan jees päähine. Eihän traktorilla, mönkkärillä tai autolla ajessa tai hirvimetsällä näkis muuten mihin ollaan menossa.
- Anonyymi
Tuo se onkin se suurin ongelma maatalousalalla. Minkälaisen hatunpäivä on avaajalla tänään?
- Anonyymi
Ongelmahan näytti olevan aloittajalla ja kirjoituksesta päätellen hän kyllä ei ole maatalousalalla....
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2714427Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663572Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591891Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251780Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991471Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341012Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18932en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120887Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235875