Koska RHCP Suomeen?

Niin, otsikko kaiken jo kertookin. Eikös herrat ollut viimeks Suomessa v.2002 ? Kävin ite kattoos Turussa. Ja tahtoo uudestaan!!!
Ite veikkaan että ne tulis tänä vuonna tai ens vuonna...
5790
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...he tulisivat tänä tai ensi vuonna. Tulisivatkin! Olen heidän suuri faninsa.

Äänestä

niiltähän tulee se uusi levy, ja sit tulee varmaan world tour. tai ainakin europe. varmaan ne lähtee myös jonnekin aasiaan ja australiaan, mutta eiköhän vielä tän vuoden puolella jos tulee. ne on niin iso bändi et niiden on ihan pakko tehdä iso kiertue jos se levy menestyy yhtään (ja sehän menestyy vaikka vaan fanit ostaa levyn).

Äänestä
  • levy tulee kesällä. kesän lopussa.

    Äänestä

  • geavy hlow kirjoitti:

    levy tulee kesällä. kesän lopussa.

    Keikka tulee korkeintaan vuoden päästä. Tuskin ne ekana tänne Suomeen tulee julkastuaan levynsä.

    Äänestä

  • Kiedis kirjoitti:

    Keikka tulee korkeintaan vuoden päästä. Tuskin ne ekana tänne Suomeen tulee julkastuaan levynsä.

    ..on turha ainakaan odotella enää koska palkkiovaatimukset ovat jo liian korkeita järjestäjille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin kerta! kirjoitti:

Niin, otsikko kaiken jo kertookin. Eikös herrat ollut viimeks Suomessa v.2002 ? Kävin ite kattoos Turussa. Ja tahtoo uudestaan!!!
Ite veikkaan että ne tulis tänä vuonna tai ens vuonna...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu