Onko mielestänne mitään järkeä lähteä nyt Piknik risteilylle? Olisikohan laivoissa kaikki palvelut normaalisti käytössä?
Piknik risteily
12
322
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt ei ole todellakaan oikea hetki lähteä laivalle. Harkitse keväällä uudestaan. Suurin osa laivojen palveluista on poissa käytöstä.
- Anonyymi
Joo, ei mitään asiaa laivalle tosiaan ole näin Korona aikana. Lähes kaikki toiminta ajettu alas ja edes buffet ei ole auki.
- Anonyymi
Piknikillä käytiin viime perjantaina ja olihan se iso pettymys. Lisäksi Turun satamassa takaisin tullessa jouduin pistokokeella Koronatestiin joka näytti negatiivistä, mutta karanteenissa piti olla siihen asti kunnes tulos varmistui. En voi suositella Piknik risteilyjä nyt kenellekkään.
- Anonyymi
Suurin piirtein tyhmintä mitä rahalla voi turussa tänä vuonna tehdä, on ostaa risteily jossa kyyhötetään siivouskomeron kokoisessa hytissä vuorokausi nälissään ja vielä maksetaan siitä. Pthyi jo ajatuskin
- Anonyymi
Laivalla on väljää ja turvallista. Juomalasti tarjoushinnoilla, joten oli hyvä reissu.
- Anonyymi
Väljää siellä todellakin on, mutta mitään muuta ei sitten olekkaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Väljää siellä todellakin on, mutta mitään muuta ei sitten olekkaan.
Jos haluaa kokea tyhjiä käytäviä halvalla humalassa, säästää pitkän pennin kun srki-iltana noin klo 20. 00 ostaa 7 euron pikkupullon viinaa vaikka skanssin tai myllyn alkosta, juo wc ssä ja haahuilee kauppakeskuksen käytävillä. Voi jopa käydä välillä sämpylällä ja ostaa jonkun kivan paidan ajankuluksi ;)))
- Anonyymi
Kyllä saa olla vakavasti mielenvikainen että laivalle lähtee tälläisenä aikana.
- Anonyymi
Tykkäätkö käydä laivalla sitten enemmin silloin kun se on täynnä porukkaa. Minä pidän todellakin siellä käymisestä nyt, koska on todella rauhallista. Omat eväät mukaan niin pärjää.
- Anonyymi
Entäs muu uhkailu ?. Rauhallisena aikana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entäs muu uhkailu ?. Rauhallisena aikana.
Kirjoitus tarkoitettu "mielenvikaiseksi" kunniaa loukanneelle.
- Anonyymi
Myös jotkut tupakkahuoneet ovat poissa käytöstä Viking Gracella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611654IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597926Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut922920Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982238Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1522168Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81636- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin531084Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782