Meidän juttu on jämähtänyt paikoilleen, vaikka olen odottanut edistystä. En keksi enää, mitä vielä voisi yrittää, tarkoitan matalan kynnyksen lähestymisiä. Huimaa siinä sun läheisyydessä ja siihen se tahtoo jäädä.
Olenko nähnyt oikein
Anonyymi
40<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Sun pitää tähdätä korkeammalle. Matala kynnys ei toimi, niin hyppäys seuraavaksi.
Oot valinnut turhan matalan ylityksen, edistynyt tosin oot.
Anna hali.
Halin tahtoisin myös
Haluaisin. Se tekisi terää.
Lähestyminen on vaikeaa jos molempia huimaa ja molemmat jähmettyy. Eikö ole mitään tikusta asiaa juttua josta voi aloittaa jutustelun. Yleensä on helpompi vaikka kirjoittaa viesti sen voi tehdä huimailusta huolimatta. Kun tutustuu paremmin on helpompi kertoa tunteista.
Kyllä meillä on jutusteluyhteys. Ollaan jääty siihen olemaan ja huulta heittämään. Ehkä edistystä on ollut, mutta en itse huomaa.
Sitten se tosiaan on korkemman kynnyksen aika, jos etenemistä toivot.
Haluaisin edetä ja olla naisen.
Mulla samankaltaisia kokemuksia erään kanssa. Miettinyt miten siinä tilanteessa voisi toista lähestyä kuitenkaan olematta tunkeileva. Hän saa henkeni salpautumaan ja järjellisen ajatuksen kaikkoamaan pelkällä läsnäolollaan, vaikka kuinka etukäteen olisin pohtinut että nyt kokeilen vaikka hipaista ensi kerralla, niin se ei vaan onnistu, kun menen ihan lukkoon itse tilanteessa. Eikä asiaa helpota ne muut siinä ympärillä.
n>m
Lopeta se lähentely ja aloita nätisti niinkuin normaalit ihmiset. Kysy numeroo ja kutsu ulos kanssasi joku päivä vaikka syömään ravintolaan?
Jos olisit hän, kuten kuulostaa, niin minulle et ole koskaan tunkeileva, et koskaan. Odotan aina sinua, että tulisit luo ja tekisit tikusta tai ihan mistä tahansa asiaa.
Mullakin on suunnitelmia, ja sama ongelma, en uskalla edetä. Olen miettinyt halaamista, jonkun sanan sanomista, milloin mitäkin, mutta kaikkea en uskalla. Jotakin sentään olen hänestä sanonut, kehunut ym. Hän ei vastaavasti ole ehkä uskaltanut. Rakastan jokaista hetkeä hänen kanssaan, ne ovat elämäni parhaita hetkiä.
Minkä takia pitää ensimmäisenä kähmiä?
Siitä saa tunteen että panoa siinä kerjäät. Todellisia rakkauden tunteita ei ole vain panetus ja haluat päästä pukille nopeasti
Kähmiä? Ei, en todellakaan halua nopeaa ohimenevää suhdetta. En ole puhunut kähminnästä.
Koskettaminen ja hipaisu on kähmintää.
Mihin pyrit? Saamaan vaatteet riisuttua?
Sinä ajattelet noin ja tulkitset noin.
Haluat siis pidempää suhdetta?
Lähennellyt en ole, ihan normi etäisyydellä ollaan juteltu hänen kanssaan. Kumma juttu että täällä ihan ihmisten tavalliset ja kauniit ajatukset väännetään joksikin muuksi kuin ne on. Kyse on enemmänkin arkuudesta ja pelokkuudesta ja siitä ettei ole oikeaa tietoa toisen osapuolen tunteista ja tilannekin hankala. Suora lähestyminen on silloin vaikeaa. Täytyisi ensin selvittää tilanne jotenkin, että voisi edetä tai olla etenemättä riippuen tilanteesta.
Kauniisti ajattelet hänestä. Älä välitä noista pahanilmanlinnuista :). En varmaankaan ole se sinun hän, koska minua ei ole kehuttu hänen taholtaan. Toivottavasti tilanteesi selviää.
Sivusta: Minun hän on kehunut minua. Oon mennyt ihan hämilleni siitä. En oikein osaa ottaa kehuja vastaan. Kehun kyllä ihmisiä, mutta en ole varma, olenko kehunut häntä. Olisin voinut, mutta en ehkä ole.
Kaipasin häneltä hyviä sanoja, ne tekisivät hyvää. On hän minua kehunut, välillisesti. Tarkoitusta en tiedä.
Ihanaa tekstiä, jota on ilo lukea. Tsemppiä sulle!
Halaaminen ja hipaisut eivät todellakaan kerro siitä että haluaa pelkkää seksiä. Tunnistan kyllä itsessäni tuon mustavalkoisen ajattelun olen sitä todella paljon joutunut työstämään johtuen muutamasta todella huonosta kokemuksesta. Se ei kuitenkaan oikeuta leimaamaan kaikkia lähelle haluavia ihmisiä.
Laita heti nyt viesti ja kysy lähteekö illalliselle tai lasilliselle, ei se sen kummempaa ole kun kerran jutusteluyhteys jo on.
Älä odota liian kauan, pitää takoa kun rauta on kuuma. Viilenee ja sammuu kiinnostuksen arat liekit jos ei etenemistä tapahdu,niin se on.
Ole jo turpsttamatta, ei ole kiinnostusta, nii ei ole. T.tuntematon.
Näinkö on?
Ketäpä tuntematon kiinnostaisikaan? Voi elämä näitä kirjoituksia.
jos toista pyyhit kirjeelläsi, niin täällä maanpinnalla on aina tilaa tuntea täyttä pettymystä, myös uhkaa, täysiä tunteita, rauhallista illanjatkoa, turvallista.
https://www.youtube.com/watch?v=OE_QYbm-Cqg
Oon yrittänyt ihan kauheesti. Hän ei ehkä oo tajunnut sitä, miten paljon oon yrittänyt. Ajoittanut itseni oikeaan paikkaan oikeaan aikaan ja yrittänyt aloittaa keskustelua. Nyt oon ajatellut, että koska se ei toimi, kokeilen sitä, että en tee mitään. Katsotaan, mihin se johtaa. Ehkä ei mihinkään, mutta ei tässä ole mitään hävittävää. Ja tää tietysti on hyvä siksikin, jos oon ollut liian innokas ja häntä ei kiinnosta.
Ei kuulosta tutulta, tai sitten näemme asiat eri tavalla.
Oletko ap?
Minä kanssa epäilen, että mies on yrittänyt parhaansa luodakseen niitä tilanteita että kohdataan ja tiedän ettei se ole hänelle helppoa olosuhteet huomioiden. Olen aina iloisesti yllättynyt niissä tilanteissa, ja otettu siitä huomaavaisuudesta, mutta ymmärrän ettei se ole hänelle helppoa niitä tilaisuuksia luoda ja välillä pitää olla näkemättä. Toivoisin kuitenkin ettei alkaisi karttelemaan, se tuntuisi pahalta. -sivusta
No hän ei todennäköisesti tajua, miten olen yrittänyt päästä hänen lähelleen.
En ryhdy karttelemaan, ellei siihen ole jokin painava syy.
Kuulostaa tutulta.
Yhden naisen kanssa yritin näin tehdä. Nyt ei ole nähty pitkään aikaan.
Eikai siitä ole kuukauttakaan..?
Mikä se sellainen syy voisi olla?
Oletteko muuta kuin puheyhteydessä? Puhelinumero?
Puhelinnumeroa ei ole.