Tarvasjoki

Anonyymi

Toivon, että Lietoa kehitetään tasapuolisesti. Tarvasjoki on jäänyt lapsipuolen asemaan ainakin kuntoliikunnan osalta; uimahallin lakkauttaminen Tapahtuuko tasapuolisuus kaikilta osin?

5

236

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tapahtuu. Jäähalli vielä pystyssä.

    • Anonyymi

      Näin se kun asioita entisenä tarvasjokelaisena asioita seuraa.

      Tosin tarvasjokelaiset saa syyttää itseään kun päästivät aikoinaan kotikuntansa konkurssitilaan, vaihtoehtoja ei ollut kuin pakkoliitos Lietoon.
      Tosin lietolaiset eivät millään olisi halunneet tarvasjokelaisia painolastikseen ja se nyt näkyy monissa uuden hallinnon päätöksissä, onpa veroäyri kuitenkin paljon pienempi kuin vanhan Tarvasjoen aikoihin.

    • Anonyymi

      Ja taas tarvasjokilaiset itkee.. Kuinka monessa muussa kylässä Liedossa on jäähalli tai uimahalla?? Liedossa on kyliä, joissa ei ole edes kauppaa. Esim. asemalla palvelut on alakoulu, päiväkoti ja huoltoasema. Siinä on kaikki julkiset ja yksityiset palvelut.. Ai niin, on meillä vielä yksi parturikampaamo ja siinä hieno nuori yrittäjä.

      Että mitä Tarvasjoelta nyt puuttuu, mitä on kaikissa muissa Liedon kylissä??

      • Anonyymi

        Uimahallaa ei ole meilläkään Tarvasjoella.


    • Anonyymi

      Kaikki pitäisi saada ilmaiseksi, tukipummeja täys koko kylä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      2480
    2. Näetkö feminismin uhkana

      Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?
      Ikävä
      196
      1167
    3. Tykkäätkö halaamisesta?

      Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo
      Maailman menoa
      113
      1081
    4. Hinduilu on suurta eksytystä

      tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa
      Hindulaisuus
      389
      930
    5. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      298
      901
    6. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      66
      868
    7. Miksi kaivata miestä

      jolla ei edes muna toimi?
      Ikävä
      90
      850
    8. Kyllä me vaan

      Tykätään toisistamme ❤️ siinä ei ole mitään väärää kenellekään
      Ikävä
      53
      841
    9. Oot nainen kaunis

      muista hymyillä jatkossakin.
      Ikävä
      46
      829
    10. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      53
      758
    Aihe