Purjeveneeseen pitäisi hommata uusi peite. Vene on 8-metrinen ja 2,5m leveä. Masto talvehtii kannella ja vene on pukeilla. Minkä kokoista pressua suosittelisit? Mistä saisi parhaalla hinta-laatu suhteella peitteen?
Purjeveneeseen peite
3
221
Vastaukset
- Anonyymi
6x9 m. Itse ostan n. 3 vuoden välein uuden "kestopeitteen". Niitä on joka syksy tarjouksessa motonetissä ym. Taitaa olla suunnilleen samaa halpiskamaa ostit mistä ostit.
- Anonyymi
Makuasia, voi ostaa joko ajoittain uudet kevyet, jotka on helppo heittää veneen pääle ja käydä aina myrskyn jälkeen kesken talven korjailemassa. Tai ostaa kerralla kalliit ja painavat, jotka saa kiroilemalla veneen pääle, mutta sitten pysyvät siellä ja pitävät muotonsa ilman pussitusta. 8m veneessä voi painavien pressujen käsiteltävyyttä helpottaa käyttämällä kahta pressua yhden sijaan.
Tässä eräs kikka jota käytämme joka syksy.Veneen takapukkiin kiinnitetään köysi ja sitten heitetään kolme kierrosta veneen ympäri ja veneen etunojaan kiinni.Ja kas pressu pysyy paikoillaan.Ei tarvitse niitä vedellä täytettyjä kanistereita jotka liikaa täytettyinä rikkoo pressun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522973Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969