Purjeveneeseen pitäisi hommata uusi peite. Vene on 8-metrinen ja 2,5m leveä. Masto talvehtii kannella ja vene on pukeilla. Minkä kokoista pressua suosittelisit? Mistä saisi parhaalla hinta-laatu suhteella peitteen?
Purjeveneeseen peite
3
255
Vastaukset
- Anonyymi
6x9 m. Itse ostan n. 3 vuoden välein uuden "kestopeitteen". Niitä on joka syksy tarjouksessa motonetissä ym. Taitaa olla suunnilleen samaa halpiskamaa ostit mistä ostit.
- Anonyymi
Makuasia, voi ostaa joko ajoittain uudet kevyet, jotka on helppo heittää veneen pääle ja käydä aina myrskyn jälkeen kesken talven korjailemassa. Tai ostaa kerralla kalliit ja painavat, jotka saa kiroilemalla veneen pääle, mutta sitten pysyvät siellä ja pitävät muotonsa ilman pussitusta. 8m veneessä voi painavien pressujen käsiteltävyyttä helpottaa käyttämällä kahta pressua yhden sijaan.
Tässä eräs kikka jota käytämme joka syksy.Veneen takapukkiin kiinnitetään köysi ja sitten heitetään kolme kierrosta veneen ympäri ja veneen etunojaan kiinni.Ja kas pressu pysyy paikoillaan.Ei tarvitse niitä vedellä täytettyjä kanistereita jotka liikaa täytettyinä rikkoo pressun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101084
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82814Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264596Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17595- 93535
- 65531
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47437