Purjeveneeseen pitäisi hommata uusi peite. Vene on 8-metrinen ja 2,5m leveä. Masto talvehtii kannella ja vene on pukeilla. Minkä kokoista pressua suosittelisit? Mistä saisi parhaalla hinta-laatu suhteella peitteen?
Purjeveneeseen peite
3
228
Vastaukset
- Anonyymi
6x9 m. Itse ostan n. 3 vuoden välein uuden "kestopeitteen". Niitä on joka syksy tarjouksessa motonetissä ym. Taitaa olla suunnilleen samaa halpiskamaa ostit mistä ostit.
- Anonyymi
Makuasia, voi ostaa joko ajoittain uudet kevyet, jotka on helppo heittää veneen pääle ja käydä aina myrskyn jälkeen kesken talven korjailemassa. Tai ostaa kerralla kalliit ja painavat, jotka saa kiroilemalla veneen pääle, mutta sitten pysyvät siellä ja pitävät muotonsa ilman pussitusta. 8m veneessä voi painavien pressujen käsiteltävyyttä helpottaa käyttämällä kahta pressua yhden sijaan.
Tässä eräs kikka jota käytämme joka syksy.Veneen takapukkiin kiinnitetään köysi ja sitten heitetään kolme kierrosta veneen ympäri ja veneen etunojaan kiinni.Ja kas pressu pysyy paikoillaan.Ei tarvitse niitä vedellä täytettyjä kanistereita jotka liikaa täytettyinä rikkoo pressun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17213125
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545468Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454860Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392808Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1231989Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1141734Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1101552Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481