Kuinka monta Finngulf 41 valmistettu yhden takakabiinin versiona?

FG41 veneitä valmistettiin vuosina 2002 - 2011 tiettävästi 45 kappaletta. Niistä osa on tehty yhden takakabiinin versioina. Mutta kuinka monta? Siitä ei ole ollut arkistotietoja saatavissa. Aikoinaan Finngulfilla töissä ollut muisteli, että noita malleja on mahdollisesti tehty 5-6 kpl. Ainakin kolmesta on ollut viime vuosina myynti-ilmoituksia: valmistusvuodet v. 2002 (tuotu Hollannista Suomeen v. 2017), v. 2003 (USA:ssa) ja v. 2009 (avoin perä, ”411” malli). Onko tietoa muista?

Yhden takakabiinin versioissa on navigointipöydälle oma tuoli ja vessasta luukku sitloodan penkin alla olevaan tavaratilaan. Vessa on iso. Tuon tavaratilan vuoksi sitloodassa ei ole alhaalla ikkunoita paarpuurin puolella (joissain kahdentakakabiinin versioissa on myös sitloodassa matala tavaratila, joka alla olevaan kabiiniin ei ole ikkunoita).

0

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Missä kokoomuksen naiset?

        Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
        Maailman menoa
        180
        4710
      2. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

        Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
        Maailman menoa
        23
        3608
      3. Finland is now Petter place

        Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
        Maailman menoa
        39
        2542
      4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

        HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
        Maailman menoa
        157
        2227
      5. Jorma Lind kuollut

        Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
        Maailman menoa
        33
        1388
      6. Mikä on kaunein

        Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
        Ikävä
        72
        1250
      7. Mahdatko ymmärtää sitä

        Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
        Ikävä
        75
        1141
      8. Toivon että kuulut elämääni

        Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
        Ikävä
        71
        1132
      9. En unohda sua

        En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
        Ikävä
        39
        1043
      10. Kullan kemiallinen merkki on au

        Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
        Ikävä
        53
        973
      Aihe