Mitsubishi ei saa enää autoja myytyä.

Anonyymi

Ei mene kauan kuin koko euroopan myynti kuopataan.

Ei ole autoa joille voisi kilpailla euroopan markkinoilla.

11

1004

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä se on varmaan kilpailutilanne, esim. Aasianmaista alkoi tulla 80 luvun alkupuolella jokunen henkilöauto eurooppaan ,,nyt niitä tulee paljon ja Euroopassa valmistajat fuusioituvat ja kilpailu kovenee !!

    • Anonyymi

      Kilpailutilanne kovenee koko ajan , Euroopan valmistajat fuusioituvat ja Aasian tuonti lisääntyy !!

    • Anonyymi

      Automerkit yhdistyy ja eri markkina-alueille myydään samaa autoa eri merkillä.
      Renault-Nissan-Mitsu ovat jakaneet alueet jo merkkiensä mukaan.

      • Anonyymi

        Tosiaan nuo ovat samaa konsernia. Mitkä moottorit ovat mitsun omia. Varmaan kaikkien valmistamia moottoreita käytetään.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Tuo oli hyvä linkki, vie trolleilta turhat huutelut pois!


      • Anonyymi

        Hahahahahahah. Vai että ryminällä. Mites olis perinteisellä mahalaskulla. Heheheheheheheh


      • Anonyymi

        "Mitsuja" Rellun koreilla ja ilmeisesti myös tekniikalla. Uusi ASX on täysi Rellu, vain logo vaihdettu. Rellu tappoi jo Nissanin, seuraava uhri on Mitsu, tosin Mitsu on ollut talousvaikeuksissa jo pitkään ja nykyään Nissanin alaisuudessa, mutta Rellu yrittää edelleen olla se määräävä osapuoli tässä allianssissa josta Nissan alkoi saamaan tarpeeksi jo muutama vuosi sitten.
        Ei näytä hyvältä Mitsunkaan kannalta tämä avioliitto, Renault on kamala isäntä ja yhteistyökumppani.


    • Anonyymi

      Syy on, että konserni jaksa merkkiensä myynnin aluekohtaisesti.

    • Anonyymi

      En yhtään ihmettele, pyytävät 3100 € plus työt ACD/AYC pumpusta, mikä on käytännössä ihan turha osa, mihinkään sitä ei tarvitse,´Mutta ovat tuollaiset järjettömyyden keksineet nelivetoon laittaa.

      Älkää ikinä erehtykö ostamaan Mitsubishin nelivetoa!

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      324
      2728
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      78
      2475
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      55
      2215
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      77
      1903
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      125
      1692
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1554
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1482
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1338
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      89
      1172
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      77
      1134
    Aihe