https://www.verkkokauppa.com/fi/product/74115/mvvts/Opticam-i8-valvontakamera-sisakayttoon?list=OZCYkRq5dqwirr1O5sy6zi112O5kUaOqQ9xy5tQZsitvFJqB3G05nXgwihdP55qaW2qC5DJqBRNJC071HiVl7Wi3IQai3IIg5kTDHqM0vH54ORaNxG035y3F2hE7fEhpc9IhpuJ2ii5Iviihe5U
haluaa semmosen missä ei tule liittymismaksu dna/elu/tellu
voisko joku opastaa onko toi ok=?
eka valvontakamera kotiin
9
252
Vastaukset
- Anonyymi
laita Xiaomi Yi 1080p Dome
mbitin perusteella toi opticam on peestä - Anonyymi
Sisätiloihin riittää mainiosti 1080P 2MP kamera ja 2,4GHz verkkoon paremman kantaman takia. Olen useampia tilannut ulkom. verkkokaupoista sekä ulko- että sisäkäyttöön PTZ-toiminnolla ja All human toiminolla. Ulkokäyttöön on myös hyvä olla sellainen misssä LED-valot syttyvät liikkeestä tai voidaan sytyttää esim. kännykästä etänä. Pimeänäön kantamaa kamerassa voidaan parantaa huomattavasti kun hommaa erillisen IR-valonheittimen.
- Anonyymi
Teepä kierros netissä etsien infoa noiden härpäkkeiden tietoturvasta, ovat meinana helposti hakkeroitavissa ja sitten "turvakamerasi" riskeeraavat vakoilla kotiasi ja toimiasi ... puhumattakaan kiinalaisten raudoista jo itsessään.
- Anonyymi
Höpö, höpö täytyy tietää mitä tekee, ei ole juuri olemassa elektronista härpäkettä jossa ei olisi kiinalaista rautaa. Itse koonnut kamerani kameramodulista lähtien.
- Anonyymi
https://www.facebook.com/groups/748857682365658/
Olen aloittanu veispuukkiin aiheeseen liittyvän ryhmän, voisi olla ihan mielenkiintoinen. Itsekkin olen alkanut taas suunnitella että mitähän kamera systeemiä alkaisi viritellä. - Anonyymi
Ostakaa lähettävä riistakamera. Maksaa jotain 150€(kotiin riittää mahdollisimman halpa) ja siihen Telian Prepain.
T: Metsästäjä1.
Itse vartioin omaisuuttani ja perheenjäseniä tuliasein, koska suvakkien aiheuttama infaasio on päällä. - Anonyymi
Ostin 2G-riistakameran. Lähetti sähköpostiin kuvatiedostot, joiden koko oli noin 40k.
Vaihdoin 3G-mallin, kun liikkeestä sanoivat, että lähettää pakkaamatonta kuvaa. Ei lähetä, kuvatiedoston koko on max 150k. Mitä se auttaa, että muistikortilla kuvat ovat monen megan kokoisia, jos voro vie kameran kortteineen?
Infrapunasalamalla otettujen kuvien valotusaika on niin pitkä, että liike-epäterävyyttä tulee jonkin verran. Pakattu kuva ja liike-epäterävyys vaikeuttavat voron tunnistamista, ei tahdo niistä koekuvista edes itseään tunnistaa.
En tiedä, kuinka nopesti saa kuvan lähetyksen valmiiksi, ehtiikö voro estää kuvan lähtemisen vaj ei.
Olisi tarpeen saada puhelin hälyttämään, kun vastaanottaa kameralta tulevan kuvan. En vain tiedä, miten tämä onnistuisi.
Etuna tietysti se, että toimii ilman wifiä, mutta muuten ei riistakamera kovin hyvin valvontakäyttöön sovi. - Anonyymi
Tämä parempi: https://www.verkkokauppa.com/fi/product/74115 kuin avauksessa kerrottu. Kamera osaa tunnistaa kuvasta pelkästään ihmiset, eli mikäli ominaisuus on kytketty päälle, kameraa voidaan käyttää tietokoneella, kamera saadaan lähettämään kuvia sähköpostiin, on myös Dual Band Wifi.
- Anonyymi
Niin on tämäkin: https://www.verkkokauppa.com/fi/product/74115/SELKOKILINEN_SEURANTA_MAINOS_SIVULLA_S24_TOIMITTANUT_KARI1234 Kamera osaa tunnistaa kuvasta pelkästään ihmiset, eli mikäli ominaisuus on kytketty päälle, kameraa voidaan käyttää tietokoneella, kamera saadaan lähettämään kuvia sähköpostiin, on myös Dual Band Wifi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1852680Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 73921
- 64921
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239809Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708