Niin se vaan muuttaa näyttävääkin naista; maha pömpöttää, päällä virttynyt kukkapaita ja tukka hapsottaa. Kannattaako niitä lapsia tehdä?
Kotiäitiys
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Siihen lapsentekoon jumala loi naisen, sanoopa feministit mitä tahansa.
Niin tekee. Aina ovat niin väsyneitä ja maansa myyneitä, kokoajan kaivataan omaa aikaa. Ihme ruikutusta.
Ei ne lapset sitä onnee ja iloo tuo, päinvastoin.
Myös suurin osa pariskunnista eroaa ennen pitkää ja siitä lapset oireilee tavalla, tai toisella.
Mutta kun halutaan se kiiltokuva vaikutelma kaikille. Glamour on siitä kaukana todellisuudessa.
On mukavaa olla lapseton.
On kaikki vapaa-aika rajattomasti aikaa vain itselle ja kumppanille.
Saa mennä ja tulla miten haluaa.
Jaksaa pitää itsestä huolta, kehon ja mielen virkeenä.
Viikonloppuisin saa joko yksin, tai kumppanin kanssa maata sängyssä vaikka kokopäivän, jos siltä tuntuu.
Enemmän rahaa.
Ei tarvitse ruokia laitella kokoaikaa, voi syödä ravintoloissa jatkuvasti.
Koti pysyy siistinä.
Lista on loputon.....
Eikä sitä kannata tuudittautua siihen, että ne lapset käy katsomassa ja pitää huolta, vaikka kuinka olet vanha ja sairas.
Eräs vanhus lähes 10 lasta, on tosi yksinäinen.
Joo ja vielä, ei tarvitse vanhuutta käyttää siihen, että hoidat ja hyysäät kokoajan lapsenlapsia ja aikuisia lapsia palvelet tämän tästä.
Itsekkäitä ovat,, luullaan että kaikki asiat pyörii heidän navan ympärillä...... Kavereita nähdään vaan, mite ittee huvittaa, muitten pitää nähdä ku he haluaa,,,, koska eihä muilla oo koskaa mitään??Enemmän lapsettomilla on harrastuksia ja menoja, ku kotiäideillä. Kaikki tietämät on aina kotona 24/7
Oletko omasta mielestäsi täydellinen kun arvostelet muiden ihmisten ulkonäköä?
Katso peiliin, saatat pettyä.
Enpä olisi uskonnut kuinka komea olen, kun katsoin peiliin oikein ilahduin siitä.
Oon täydellinen!
Lapsia tehdä kannattaa
muuten ei jaksa elää
Ikävää, jos elämänhalu on lapsista kiinni
Ja koko elämän tarkotus
Surkeeta, todella surkeeta
Kamelinvarpaan pullistamat, pari numeroa liian pienet legginssit, lyhyt tunika, lippalakki ja crocksit. Siinä Kainuulaisen nykynaisen pukeutumisen malli!
Ei nättien ja hyväkroppaisten naisten tarvii tindereissä roikkua ja etsiä seuraa he saavat sitä ihan muualtakin. Tindereihin jää sitten nämä hieman pulskemmat ja vähempi sievät neitoset.
Erään sanonnan mukaan naisten iällä ja näöllä ei ole väliä kunhan on hyvännäköinen ja omaa hyvät vitut. Ja antaa perspillua monessa asennossa. Kyllä se toimii Kajaanissakin jopa ns. nättien ja hyväkroppaisten osalta, hahah.