Ei vaalivilppiä, hyvä asia meille perussuomalaisille

Brennan-keskuksen keräämien tutkimusten mukaan Yhdysvaltain vaaleissa ei ole vuosikymmeniin ollut laajamittaista vaalivilppiä. Ääntenlaskennasta vastaavien viranomaisten mukaan vilppiä ei ole havaittu tälläkään kertaa.
Oikeusistuimet ovat jo hylänneet kanteita Georgiassa ja Michiganissa. Yhdysvaltalaismedian haastattelemat lakiasiantuntijat eivät usko, että muillakaan kanteilla olisi mahdollisuuksia menestyä.

Tämä on meille perussuomalaisille hyvä, koska voimme nyt rauhassa keskittyä kotimaan politiikkaan.
868
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Että muka persut olisivat tyytyväisiä, kun vaalivilppiä ei ole osoitettu, hahahaha sanon minä!

Äänestä
  • Ei sillä oikeastaan ole väliä. Kummastakaan ei tule Suomen presidenttiä tai mitään Suomelle. Teille globalisteille se on varmasti tärkempää koska olette maanpettureita ja pidätte Amerikan presidenttiä Suomen presidenttinä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei sillä oikeastaan ole väliä. Kummastakaan ei tule Suomen presidenttiä tai mitään Suomelle. Teille globalisteille se on varmasti tärkempää koska olette maanpettureita ja pidätte Amerikan presidenttiä Suomen presidenttinä

    Uskomaton+heitto,+vain+persu+pystyy+väittämään+tuollaista+skeidaa.Tokihan+sillä+on+merkitystä,+kuka+on+USA:n+presidentti.+Maa+on+yksi+Suomen+tärkeimmistä+kauppakumppaneista.Persutko+luulee,+että+myymällä+toisillemme,+Suomi+ei+tarvitse+muita+maita.+Jos+samanlainen+arvaamaton+presidentti+jatkaisi,+iskisi+tämä+nepotisti+25%+tullit+kaikille+tuotteille.

    Äänestä

  • Heh joo se on tuo aktiivipersu ihan sekaisin. Omasta mielestään se on aina voittaja, oli asia sitten miten päin tahansa..
    Olisiko samaa "tautia" kuin Trumpilla????

    Äänestä

Muka persu ei kestä totuutta itsestään palstalla, vaan poistattaa komentit. Surullista toimintaa.

Äänestä
  • Sehän on tuo aktiivipersu toisinaan itsekkin valvojana. Silloin tyrkkää aina bannit persukriittisille. Alhaista toimintaa.

    Äänestä

Vai niin onhan todistettu että rumppi osti 2016 vaaleissa
10n clintonin valitsija miestä itselleen!

Tulet sitten baasaan tänne jostain Prennan keskuksesta?

(Lähe ny oikeesti vetään täältä)!

Äänestä
  • Trumpettipersuja eivät koske samat säännöt kuin tavan ihmisiä. He ovat taivasten valtakunnasta valtakirjansa saaneet....

    Tältä se näyttää ulkopuolisen tarkkailijan silmin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Brennan-keskuksen keräämien tutkimusten mukaan Yhdysvaltain vaaleissa ei ole vuosikymmeniin ollut laajamittaista vaalivilppiä. Ääntenlaskennasta vastaavien viranomaisten mukaan vilppiä ei ole havaittu tälläkään kertaa.
Oikeusistuimet ovat jo hylänneet kanteita Georgiassa ja Michiganissa. Yhdysvaltalaismedian haastattelemat lakiasiantuntijat eivät usko, että muillakaan kanteilla olisi mahdollisuuksia menestyä.

Tämä on meille perussuomalaisille hyvä, koska voimme nyt rauhassa keskittyä kotimaan politiikkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu