Asiaa sijaisperheistä

Jose3

Hei kaikki sijaisnuoret..
olisi kiva kuunnella juttuja millaista teillä,
itsekin asun sijaisperheessä ja haluaisin vaihtaa kokemuksia..

6

815

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tytti90

      Isäpuoli hakkaa vyöllä paljaalle perseelle ja runkkaa samalla.

      • Reeberd

        Isä joka päivä riisu mut alasti ja runkkas mua ja nuoli mua ja tunki kielensä mun reikään ja tunki munansa mun suuhun.. Ilmoitin sossuille ja mut haettiin pois ja isä puoli sai vankeutta 1v 3kk.
        Onneksi pääsin sieltä pois!


    • sijaisnuori90

      Hei! Itsekkin kaipaan kuulla muiden sijaisnuorten kokemuksia. En ole kummemmin missää Sinut toiminnassa tai muussa, eikä paikkakunnallani muita sijaisnuoria ole, joten saman kokeneet tuttavat on harvassa. Olen huostaan otettu jo n.1 vuotiaana ja saanut sijaisperheen veljeni kanssa 2 vuotiaana.
      Nyt olen jo kohta täysi ikäinen ja edelleen samassa perheessä ja onnellinen siitä. Erilaisia mutkia matkassa on kuitenkin ollut..

    • Onneton tyttö

      Hei! olen ollut 3 vuotta sijaisperheessä. Ois kiva vaihtaa kokemuksia toisten nuorten kanssa.

    • Minämyösd

      Missä päin te asutte?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      343
      2789
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      60
      2245
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1929
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      1581
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1512
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      61
      1068
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      908
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      222
      859
    10. 39
      770
    Aihe