W 10 päivitys 20H2

Anonyymi

Asensin päivitystä versio 1909 uuteen 20H2 ja ilmoitti,että minun pitäisi avata muistin eheytyksen suojaus,miksi ihmeessä? Toiseksi pitäisi näytän ohjan päivittää,näitä päivityksiä ei "winukan" oma päivitys löytänyt,miten löydän näytönohjaimeen päivityksen jos ohjaimen ominaisuuksissa kerrotaan päivityksen olevan uusin.

12

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näytönohjaimen ajurin saa valmistajan sivulta.

    • Anonyymi

      Koneessa pitäisi olla valmiina laitevalmistajan sovellus/työkalu ja ne pitäisi tulla automaattisesti.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        En lukenut vaan latasin ja sain Microsoftilta ohjeet joihinkin ongelmiin,en kuitenkaan haluaisi poistaa mustin suojausta ennen kuin olisin varma mitä varten, näytönohjain on intelin grafiikka ja ei löydy päivitystä uudempaa,askarruttaa tuo muistin suojauksen avaaminen.


    • Tuon lehtijutun suhteen sellainen kommentti, että päivityksen versio ilmeisestikin riippuu päivitettävän koneen raudasta, sillä Windows 10 1903:a käyttävä läppärini päivittyi versioon 2004 ja pöytäkoneen 1903 versioon 1909.

      Molempaa väittävät ovat siis kummatkin oikeassa. ; )

    • Anonyymi

      Sehän oli niin että se vanha-ajuri käy jos laittaa uuden tulee ongelmia.

    • Anonyymi

      Siis tämä nykyinen versioni on 1909 johon "tuputtavat" uutta päivitystä joka on tuo 20H2,ei asennu ellen avaa muistin eheytyksen suojausta ,en saanut tuohon vastausta ,ajurit on päivitetty.Niin vielä senverran et mulla on virusturvana f-secure.


    • Anonyymi

      Onko tuo näytönohjaimen ajuri vai mistä on kyse. Voihan tuo päivitys herjata

    • Anonyymi

      Ei asennu vaikka ottais suojauksen pois,mikä hemmetti tätä järjestelmää vaivaa(1909) w10.Tarvisin oikein rautalangasta väännettyjä ohjeita.

    • Tässäkin vielä näytönohjaimeen liittyvää https://www.hardwareinside.de/nvidia-hat-ein-displayport-problem-das-nur-durch-ein-bios-update-behoben-werden-kann-34258/

      VIDIA:n "Maxwell" ja "Pascal" -grafiikka-arkkitehtuurit ovat tuoneet tuen nykyaikaiselle näyttöyhteydelle, jotta pysyt mallissa näytön resoluutioiden nopean skaalaamisen tahdissa.

      Nämä kaksi tukevat DisplayPort 1.4: ää ja 1.3: ta, mutta toteutus ei ole täydellinen.
      Jotkin DisplayPort 1.4- tai 1.3-standardeja käyttävät uudet näytöt eivät toimi Maxwell (GeForce GTX 900 -sarja) ja "Pascal" (GeForce 10 -sarja) -näytönohjaimien kanssa. Jotkut USers ilmoittivat erilaisista virheistä uusilla näytöillä. Nämä johtavat jäädytettyihin käynnistyssekvensseihin tai mustiin näyttöihin käyttöjärjestelmän latautuessa.

      Valitettavasti ohjainpäivitykset eivät pysty ratkaisemaan näitä ongelmia ja vaativat BIOS-päivityksiä näytönohjaimiin. Onneksi et ole alttiina AIC-kumppaneiden letargialle, jotka haluavat rajoittaa takuuvaatimuksiaan hitaan BIOS-päivityksen ja NVFlash-rakettitieteen avulla.

      Tarkista ensin, tarvitseeko näytönohjain BIOS-päivityksen.
      NVIDIA on julkaissut työkalun, joka tunnistaa, tarvitseeko näytönohjain päivitystä, ja päivittää sitten BIOSin windowsista. Sovellus poistaa ensin ohjaimen ja vilkkuu näytönohjaimen BIOS(prosessi, jota ei saa keskeyttää, jotta sinulla ei ole kallista rakenneosaa).

      Techpowerup kirjoittaa: Emme ole varmoja, toimiiko työkalu vain "Founder's Editionin" viitesuunnittelun näytönohjaimista vai kaikilla korteilla, joita kehystää (mukaan lukien mukautettu suunnittelu). Olemme pyytäneet NVIDIA: lta kommenttia.

      LATAA: NVIDIA Graphics -laiteohjelmiston päivitystyökalu DisplayPort 1.3- ja 1.4-näytöille
      Lähde: techpowerup

      • Anonyymi

        Tässä on intel hd-graiikka ,en tiedä mikä ohjain ,olen niin tunmpelo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      3948
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2871
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2292
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1301
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      889
    6. 130
      855
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      804
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      801
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      736
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      730
    Aihe