Miten kilometrit näkyvät Pajerossa/L200: ssa?

Olen ostamassa käytettyä L200 autoa.

Auto on Ruotsin tuontiautoja ja ajettu n. 60 000 km.

Itselläni ei ole tuntemusta Mitsubisheistä, joten kilometrilukeman oikeellisuuden varmistaminen on vaikeaa.

Mitkä seikat autossa kielisivät sanotaan yli 100 000 km ajosta?

4

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huoltovihko, tehty kopio huolto-ohjelmasta, huoltokuitit, jotain noista pitäisi saada kirjallisesti nähtäväksi!
      Maahantuoja/myyjä täällä pyytäköön ne Ruotsin puolelta sikälaiselta myyjältä. jos haluaa auton myydä?
      Ei ole kummallekaan mikään vaikea homma (kolmen huollon tiedot) kun noin uusi/vähän ajettu auto kyseessä, tuoreita tietoja tietoja tietokoneella vielä.

      Digitaalimittari, kai sinne ajotietokoneeseen jää jälki, jos lukemia muutettu?!? Voit kysyä Mitsun huollosta tuota ja tarvittaessa käydä heillä tarkistamassa?

    • No eipä tarvinnut miettiä todellisia kilometrejä. Näin pitkä mies ei mahtunut kunnolla ratin ja kaasupolkimen väliin.

      • Anonyymi

        Niinhän se on? 206cm pitkä ja hieman alle 100 kiloinen serkkupoikakin maalla ajellut parilla eri vuosimallin L-200:lla noin vuosikymmenen verran ja kertoi joutuvansa ottamaan lompakon pois takataskusta mahtuakseen Mitsun kuskin penkille kunnolla?!


      • Anonyymi kirjoitti:

        Niinhän se on? 206cm pitkä ja hieman alle 100 kiloinen serkkupoikakin maalla ajellut parilla eri vuosimallin L-200:lla noin vuosikymmenen verran ja kertoi joutuvansa ottamaan lompakon pois takataskusta mahtuakseen Mitsun kuskin penkille kunnolla?!

        Täytyy sanoa, että on mies kuitenkin yllättävästi mahtunut. Tietysti voi olla apinan ruumiinrakenne, eli pitkät kädet ja lyhyet jalat.

        Itse olen 10 cm lyhyempi ja suhteessa pitkät jalat. Kyllä minä väliin sovin, mutta jalka joutuu olemaan sellaisella mutkalla, että pidemmän päälle se tietäisi selkävaivoja. Joskus koin saman kun perin työsuhdeautoksi Nissan X-trailin. Sen sijaan Nissan Navarassa on asento ihan hyvä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4388
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      150
      3187
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      48
      2502
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      51
      2435
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2115
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1632
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      161
      1484
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1253
    Aihe