Olen ostamassa käytettyä L200 autoa.
Auto on Ruotsin tuontiautoja ja ajettu n. 60 000 km.
Itselläni ei ole tuntemusta Mitsubisheistä, joten kilometrilukeman oikeellisuuden varmistaminen on vaikeaa.
Mitkä seikat autossa kielisivät sanotaan yli 100 000 km ajosta?
Miten kilometrit näkyvät Pajerossa/L200: ssa?
4
277
Vastaukset
- Anonyymi
Huoltovihko, tehty kopio huolto-ohjelmasta, huoltokuitit, jotain noista pitäisi saada kirjallisesti nähtäväksi!
Maahantuoja/myyjä täällä pyytäköön ne Ruotsin puolelta sikälaiselta myyjältä. jos haluaa auton myydä?
Ei ole kummallekaan mikään vaikea homma (kolmen huollon tiedot) kun noin uusi/vähän ajettu auto kyseessä, tuoreita tietoja tietoja tietokoneella vielä.
Digitaalimittari, kai sinne ajotietokoneeseen jää jälki, jos lukemia muutettu?!? Voit kysyä Mitsun huollosta tuota ja tarvittaessa käydä heillä tarkistamassa? No eipä tarvinnut miettiä todellisia kilometrejä. Näin pitkä mies ei mahtunut kunnolla ratin ja kaasupolkimen väliin.
- Anonyymi
Niinhän se on? 206cm pitkä ja hieman alle 100 kiloinen serkkupoikakin maalla ajellut parilla eri vuosimallin L-200:lla noin vuosikymmenen verran ja kertoi joutuvansa ottamaan lompakon pois takataskusta mahtuakseen Mitsun kuskin penkille kunnolla?!
Anonyymi kirjoitti:
Niinhän se on? 206cm pitkä ja hieman alle 100 kiloinen serkkupoikakin maalla ajellut parilla eri vuosimallin L-200:lla noin vuosikymmenen verran ja kertoi joutuvansa ottamaan lompakon pois takataskusta mahtuakseen Mitsun kuskin penkille kunnolla?!
Täytyy sanoa, että on mies kuitenkin yllättävästi mahtunut. Tietysti voi olla apinan ruumiinrakenne, eli pitkät kädet ja lyhyet jalat.
Itse olen 10 cm lyhyempi ja suhteessa pitkät jalat. Kyllä minä väliin sovin, mutta jalka joutuu olemaan sellaisella mutkalla, että pidemmän päälle se tietäisi selkävaivoja. Joskus koin saman kun perin työsuhdeautoksi Nissan X-trailin. Sen sijaan Nissan Navarassa on asento ihan hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.129950- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837