Olenko bi vai homo?

Anonyymi

No niin. Yritän selittää asiani mahdollisimman tyhjentävästi ja selkeästi. Olen miettinyt, että olenko bi vai homo. Tiedän, että seksuaalisuus ei ole yksioikoista. Monesti ihminen ei ole 100 % homo tai hetero vaan jotain siltä väliltä. Olen 25 vuotias jätkä. Huomasin kiinnostukseni jätkiin noin 13 vuotiaana. Tunteelliset ihastukset ovat kohdistuneet enemmän naisiin ja lihallinen himo miehiin. Tosin on myös tuntunut, että mikäli jätkä on riittävän hyvännäköinen voi siihen myös ihastua tunteellisesti. Itsetyydyksen kohteet ovat olleet lähinnä miehiä. Tosin joskus iltaisin olen myös naisia ajatellut peiton alla. Hekin voivat olla hyvännäköisiä ja hemaisevia, mutta jätkiin liittyy jotain kivan "alentavaa" mikä saa hepin nousemaan.
Saan myös nautintoa btm roolista. Tämän vuoksi olen joskus irtoseuraa hakiessani sanonut olevani btm homo ja olen kiihottunut kun vastapuoli on bi top. Siinä ikään kuin alistuu puoliksi heterolle mikä tuntuu "kivan sovinistisen ihanalle". Olen myös monesti sanonut olevani bi. Mietin, että onko homoksi esittäytyminen vain "kielletyn hedelmän" maistamista ja siksi kiihottavaa.

3

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Heteroromanttinen biseksuaali🤔? Voihan tilanne vielä muuttua ja ehkä rakastut mieheenkin. Jostain luin että ihmisistä täysin heteroita ja täysin homoja on n. 7 % asteikon molemmissa päissä ja sillä välillä kaiki muut.

    • Anonyymi

      Minusta et ole kumpaakaan puhtaasti. Tärkeintä on, miten itse miellät itsesi, ei toisten mielipide. Ehkä olet biseksuaalisuuteen taipuvainen hetero, joka voi harrastaa seksiä miesten kanssa nauttien siitä ilman romanttisia tunteita.

    • Anonyymi

      Biseksuaalisuus ja heterohan sulkevat toisensa pois. En voi sanoa olevani hetero kun pidän miehistä naisten lisäksi. Romanttinen kiinnostus mulla suuntautuu naisiin mutta luulen voivani tuntea sitä sopivaa miestäkin kohtaan. Mulla on jatkuvasti vain voimistunut halu pukeutua naisten vaatteisiin ja olla naisena. Eikä tämä halu kyllä liity mulla mitenkään heteroseksuaalisuuteen. Olen vanhempi kuin ketjun aloittanut ja olen myöhäisherännyt. Mulla on ollut viime aikoina tuntemuksia että olen homo mihin kaikki oireet kovasti viittaavat. No tästä tiedän oikeasti olevani bi sillä sitähän se tarkoittaa. Oikeastaan vauvakuume on varmaan se vahvin lukko joka saa mut pysymään naisista kiinnostuneena. Tässä suhteessa bisse on homoa onnekkaampi kun voi kehittää suhteen naiseenkin. Mä ymmärrän kyllä miksi homomies jolla on vauvakuume ryhtyy johonkin niin kaistapäiseltä kuulostavaan kuin luovuttamaan siemenet lesboparille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3915
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      137
      2533
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      77
      2097
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      20
      1658
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1636
    6. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      60
      1382
    7. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      79
      1311
    8. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      67
      1290
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      74
      1266
    10. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      6
      1249
    Aihe