Miksei kukaan

Rakasta ja kaipaa minua :’(
2451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Ei minuakaan en välitä

Äänestä

Oletko ollut ikävä ihminen? Ehkä selittää syyn?

Äänestä
  • Tietokone insinöörit on ikäviä ihmisiä hehe

    Äänestä

  • jepulis tuota ikävää ihmistä syyksi veikkaan. ei halua antaa sille toiselle osapuolelle rakkautta. halu kiusata, kateus, katkeruus syynä. kirjoittelee täällä koska haluaa pitää ne tunteet itsellään eikä antaa toiselle tunteiden kohteelle. ei ole kyse siitä ettei sillä tunteiden kohteella olisi tunteita vaan aloittajan hankala luonne. se toinen saa tarpeeksi ja löytää itselleen sopivamman ja aloittajalla on aihetta taas kirjoitella miksi se toinen jätti hänet

    Äänestä

Yksinäinen kerrostalo erakko täällä.

Äänestä
  • Lapsille oli nalle kampanja. Laitettiin ikkunaan näkymään nalle, jotta lapset saivat niitä ulkoa käsin bongailla (ulkona ei ole näkynyt enää lapsia :( ). Sinkuille voisi keksiä jonkun vastaavanlaisen merkin ikkunaan. Toiset sinkut voisivat sitten ikkunan koristeesta nähdä, että tuollakin asuu sinkku. Ja entäs jos kaupassa käydessä takinpielessä olisi joku "saa puhutella" merkki. En ole nähnyt enää sinkkukoreja kaupassa. Siis sitä kauppakoria, josta tiesi että sen kantaja oli sinkku.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Lapsille oli nalle kampanja. Laitettiin ikkunaan näkymään nalle, jotta lapset saivat niitä ulkoa käsin bongailla (ulkona ei ole näkynyt enää lapsia :( ). Sinkuille voisi keksiä jonkun vastaavanlaisen merkin ikkunaan. Toiset sinkut voisivat sitten ikkunan koristeesta nähdä, että tuollakin asuu sinkku. Ja entäs jos kaupassa käydessä takinpielessä olisi joku "saa puhutella" merkki. En ole nähnyt enää sinkkukoreja kaupassa. Siis sitä kauppakoria, josta tiesi että sen kantaja oli sinkku.

    Niin, ja varatulle sitte tää entisaikojen merimiesten vaimojen käyttämä posliinikoirametodi, koirat katsoo ulos kun reitti vapaa. Puoliskojen viestittely pitäisi tietenki erottaa jotenki, tai sitte vaan porukalla pantas, joo, vaatii vähä säätöö tuo nykyaikaan siirto.

    Äänestä

Muakaan ei ole olemassa kenellekään, ketään ei kiinnosta. Sellasta se elämä on, pitää vaa hyväksyä tosiasiat. Tarkoitin itseäni, muille tsemppiä ja toivoa elämään.

Äänestä

No jos sul on perhe ja ystäviä niin varmasti joku rakastaa. Niillä pääsee jo pitkälle. Itselleni se ainakin riittää.

Äänestä
  • Vaan kun ei ole

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vaan kun ei ole

    Kai sinulla joku läheinen on? Onko lapsuudenperhe tai ystäviä, joille soittaa ja joita nähdä? Suomessa on sellaisiakin ihmisiä, joilla ei ole oikeasti ketään. Katsoin vähän aikaa sitten lyhyen dokumentin ihmisistä, joiden hautajaisiin ei tule ketään muita kuin pappi ja kanttori. Ne on hyvin surullisia tapauksia. Miten tässä maassa tai missään voi olla ihmisiä, joilla ei oikeasti ole ketään?
    https://www.youtube.com/watch?v=4xmYZoWOP-Q

    Äänestä

Kun itse voi huonosti ja on voinut kauan, ei ole minkäänlaista jaksamista tutustua keneenkään. Ensin oman elämän asiat kuntoon ja sitten vasta jaksaa muutakin ja näyttää siltä että "ihmiset" ovat haluavat ettei tule jaksamista yksityiselämän muutokseen. Työ on tärkeää, koska ilman sitä ei tule turvallisuudentunnetta. Muuta joskus sitten kun jaksaa tai ehkä ei koskaan, jos menneiden rankkojen vuosien painolasti ei poistu hartioita painamasta.

Äänestä

Kuules kultaseni🤗laita ajatuksesi itsestäsi..elämästäsi..paperille.käännä ne sitten kirjoittaen päinvastaisiksi. Kielteisyys lisää kielteisyyttä🙄myönteisyys myönteisyyttä.pienistä noroista syntyy puro.aivan sama mitä muut sinusta ajattelee,pääasia että itse tykkäät itsestäsi.💎rakkautta sinulle🤗🤗🤗

Äänestä
  • Minä tykkään itsestäni. En mieti mitä muut minusta ajattelevat, en osaa miettiä. Olen oma itseni, en mielistele ketään. Mutta epäoikeudenmukaista kohtelua en voi sietää! Sitä on ollut aivan liikaa, itselleni tuntemattomat ihmiset toimivat väärin. Tämä mielipide ei muutu.

    Äänestä

Jokaisen toivoisi kuulla jonkun sanovan "rakastan sua". Ne sanat toivon kuulevan itsekkin.

Äänestä
  • Voi kun voisin sinulle sen sanoa kasvokkain niin sanoisin, sen vaan tiedän että olet arvokas olet tärkeä ja olet rakastettu.❤💎

    Äänestä

No, kukaan ei varmaan oikein edes tiedä, että olet olemassa. Sun pitää, tai olis varmaan pitänyt jo aika päiviä sitte hankkiutua ihmisten ilmoille, että jonku merkityksellisen ihmissuhteen syntyminen edes minimaalisella todennäköisyydellä olis mahdollista. Se että, et ole tuota liikettä koskaan viitsinyt tehdä, vihjaa ettei se ole sinulle kovin tärkeää, tahtotila ei oo riittäny, mikä toki sekin on ihan fain.

Äänestä

Ajattelen että maailman onkuin näyttämö tai koulu näytelmä.

Yksinäiset seuraa kun muut elää lavalla elämäänsä.

Joillekkin näyttämö vuoro ei tule koskaan, Joillekkin todella harvoin ja väärään aikaan.

Äänestä
  • Minä olen myös ajatellut, että maailma tai elämä on kuin näyttämö. On kovin surullista, jos joku joutuu elämänsä koko elämänsä katsomossa. Siihen voi olla monia syitä. Sitten on tietysti niitäkin, jotka haluaa vahingoittaa niitä, joilla on sellainen elämä, johon joillakin katsomossa olevilla ei ole mitään saumoja. Sairas kateus voi ajaa siihenkin, että haluaa toista vahingoittaa niin, että toinen joutuu yhtälailla katsomoon, kun siltä katkotaan siivet.

    Siellä näyttämöllä voi olla toki niitäkin, jotka kilpailevat keskenään ja joillekin tuottaa suurtaa tyydytystä kampittaa ja syvästi satuttaa toisia, koska toinen voidaan kokea niin suureksi uhkaksi. Sairaita on sekä näyttämöllä että katsomossa mutta niin on tervepersoonaisiakin molemmissa.

    Minulla on kutsumus auttaa niitä, joiden siivet on leikattu tai yritetty leikata pois syystä tai toisesta. Jos oma elämä on paskaa, ei pidä vetää siihen paskaiseen suohon toisia, syyttömiä ihmisiä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minä olen myös ajatellut, että maailma tai elämä on kuin näyttämö. On kovin surullista, jos joku joutuu elämänsä koko elämänsä katsomossa. Siihen voi olla monia syitä. Sitten on tietysti niitäkin, jotka haluaa vahingoittaa niitä, joilla on sellainen elämä, johon joillakin katsomossa olevilla ei ole mitään saumoja. Sairas kateus voi ajaa siihenkin, että haluaa toista vahingoittaa niin, että toinen joutuu yhtälailla katsomoon, kun siltä katkotaan siivet.

    Siellä näyttämöllä voi olla toki niitäkin, jotka kilpailevat keskenään ja joillekin tuottaa suurtaa tyydytystä kampittaa ja syvästi satuttaa toisia, koska toinen voidaan kokea niin suureksi uhkaksi. Sairaita on sekä näyttämöllä että katsomossa mutta niin on tervepersoonaisiakin molemmissa.

    Minulla on kutsumus auttaa niitä, joiden siivet on leikattu tai yritetty leikata pois syystä tai toisesta. Jos oma elämä on paskaa, ei pidä vetää siihen paskaiseen suohon toisia, syyttömiä ihmisiä.

    Hyvä ja ajatuksia herättävä kirjoitus.

    Äänestä

Välistä näkee oikeasti vilpittömiä viestejä. Ihanilta ihmisiltä jotka on syystä tai toisesta jääneet yksin. Niissä viesteissä on aito toisen ihmisen arvostuksen ja rakkauden kaipuu. Ne ihmiset ovat sydämmestään hyviä. Tuntee itsensä niin avuttomaksi kun tahtoisi heitä auttaa. Rakastaa.kaikista eniten surettaa nuoret olisi kiva tuntea oikeastikkin ja aidosti halata.💎 ps.te ökyt jättäkää se yks auto tai ylimääräinen ökykämppä ostamatta ja rakastakaa lähimmäisiänne.maailmankaikkeus ei ole teille mitään enempiä antanut.itse olette sen itsekkäästi itsellenne ottanut.

Äänestä

Samalta tuntuu monesta muustakin. Itsekkin erakkona lähes elelen, silloin tällöin jutustelen puhelimessa joidenkin tuttujen kanssa, aikaa vietän muuten yksikseni. Lähes jo tottunut siihen, silloin kun kokee tukalia hetkiä, toivoisi olevan kavereiden ympäröimä.

Mut minkäs teet ku kaikilla on ne omat menot ja itsestä tuntuu, ettei halua toisia häiritä turhan takia. Omatoimisuuteen jo niin tottunut, et harvemmin kokee enään yksinäisyyttä tai kaipuuta isompiin juhliin, joissa tuttuja voisi kohdata.

Äänestä

Varmasti välittää! Älä luovuta. Tsempit!

Äänestä

Maailmassa on niin paljon Rakkautta. Niin sinulle, kuin minullekin. Piilossa, odottamassa. Elämän piiloleikki. Rakkautta ei löydä etsimällä, ei ostamalla. Se tulee, kun sen aika on. Silloin on oltava valmiina. Oltava rohkea. Tartuttava kiinni. Antaa ja ottaa vastaan. Elettävä niin, kuin elämässä ei muuta olisi...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Rakasta ja kaipaa minua :’(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu