Kaupunki kehitysjohtaja

Anonyymi

Koska maksumuurin takana niin, ..Kaupunkikehitysjohtajan valintaa Raumalla valmisteleva toimikunta on valinnut kolme hakijaa testeihin.

Soveltuvuustesteihin lähetetään Seinäjoen kaupungin vuorovaikutussuunnittelija, filosofian maisteri, MBA Kirsi Mattila Seinäjoki, Silmäasema aluejohtaja, kauppatieteiden maisteri Satu Saarinen Rauma ja Turku Science Park Oy:n asiakkuuspäällikkö, hallintotieteen maisteri Pipa Turvanen Turku.

3

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos olisi kaiken kansan äänestys käynnissä niin nostaisin kädet pystyyn. Mutta kun ei ole niin nostan jalat.
      Asiaan. Olen tullut tulokseen että annan Kirsille, ääneni myös. . Koska se pysyy koolla vain yhdellä koolla.
      Siis Kirsi Viilonen eli Kikkuli, hahmo joka aikoinaan toi esiin finnhitsin sukkula veenukseen, mutta ei sitä silloin ymmärretty että se olisi taidetta. Nyt se on ja nyt voisi jo panna jalalla koreasti Kikkulin eli Kirsin tahdissa ja vetäistä ulkomuistista karaokena sukkula veenukseen livenä. Maistuisi varmaan sullekin.

      • Anonyymi

        Asiasta puhuen jos ei Rauma saa yhtään miestä ehdokkaaksi niin suosittelen että valintaa siirretään kunnes saadaan kykeneviä ehdokkaita.
        Raumalla ei ole varaa ottaa naista turmelemaan kaupunkikehitystä kuten muualla. Porissa näkyy vastaavanlaisia tuloksia. Liisanpuisto on suljettu tapahtumilta ja liikenteeltä. Tärkeämpää on mukuloiden huutopaikka keskellä kaupunkia, vaikka kirjurin leikkipuisto on aivan lähellä.


    • Anonyymi

      Mitä tommonen kaupunginkehitysjohtaja tekee työkseen oikeesti?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2191
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      66
      2047
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1940
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      389
      1675
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1474
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      925
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe