Nuorten MM-hiihdot

Ei voi olla taas totta; Vuokatissa helmikuussa mm-hiihdot! Eikö tälle järjettömälle urheilutaphtumien järjestämiselle voi laittaa stoppia! Tehkää lakko,kapina tai jotakin! Korona vaan taas leviää!!!
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oikein kymppiuutisissa pitää mainostaa urheilukuplaa, miten se on hyvä. Huijausta koko juttu, urheiluopisto tehnyt niin isoja investointeja typerän hemoheshiihdon vuoksi,että nyt pakko järjestää kaikkea vaikka korona leviää kulovalkean tavoin. Helmikuussa on kiinni koko urheiluopisto , kun suomikin on ihan liemessä koronan takia.

Äänestä

Hemohessien koronahiihdot, kuka älykkö noiden järjestämisestä vastaa?
Ja se saatanan soihtu-pena sen latukoneensa kanssa, vissiin pikkuisessa laskikopissa ei voi vaan älytä että sen koneen valot häikäisee joissainkohti latua maantiellä kulkevia vaarallisen voimakkaasti.

Äänestä
  • Matkailijoita virtaa, töitä riittää ja massia tulee. Mutta parhaan nautinnon saan, kun saa lukea teidän maailmanlopun toivojien ulinaa. Ah, se antaa virtaa ja voimia kasvattaa pinkkaa.

    Äänestä

Siinä ei paljoa pinkat auta kun uliset itse teholla hengityskoneessa ja käyt selviytymistaistelua elämästä ,kun korona iskee.

Äänestä

Menihän Huuhkajatkin ulkomaille pelamaan. Kai he joskus palaavat takaisin Suomeen.

Äänestä
  • Maajoukkue hajaantuu otteluiden jälkeen, Suomeenkin tulee jokunen.

    Äänestä

Tuo korona ei eroa mitenkään normaalista kausiflunssasta. Herätkää nyt saatana. Maskit pois ja normaalia elämää jatkamaan.

Äänestä

0,3+%+suomalaisista+saanut+virallisen+koronatartunnan,+silti+koko+kansa+rönöttää+polvillaan.+Kyllä+nyt+on+niin,+että+pitää+vähän+ryhdistäytyä+ja+pistää+talous+pyörimään.Mikä+ihme+se+on+tämän+kotronan+kanssa,+kun+pitää+siitä+toitottaa,+vaikka+se+ei+ole+normiflunsaa+kummempaa?

Äänestä
  • No miksi ihmisiä joutuu teholle/ hengityskoneeseen jos on vaan normiflunssa? Siis ihan persusterveet, en tarkoita vanhoja ja sairaita.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No miksi ihmisiä joutuu teholle/ hengityskoneeseen jos on vaan normiflunssa? Siis ihan persusterveet, en tarkoita vanhoja ja sairaita.

    No mikä vittu se nyt vaivaa räky-räky palstan aktiiveja? Oletteko unohtaneet Napiksen räkyttämisen? Eikös tanssien pitänyt olla se pahin koronalinko?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei voi olla taas totta; Vuokatissa helmikuussa mm-hiihdot! Eikö tälle järjettömälle urheilutaphtumien järjestämiselle voi laittaa stoppia! Tehkää lakko,kapina tai jotakin! Korona vaan taas leviää!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu