Ei voi olla taas totta; Vuokatissa helmikuussa mm-hiihdot! Eikö tälle järjettömälle urheilutaphtumien järjestämiselle voi laittaa stoppia! Tehkää lakko,kapina tai jotakin! Korona vaan taas leviää!!!
Nuorten MM-hiihdot
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Oikein kymppiuutisissa pitää mainostaa urheilukuplaa, miten se on hyvä. Huijausta koko juttu, urheiluopisto tehnyt niin isoja investointeja typerän hemoheshiihdon vuoksi,että nyt pakko järjestää kaikkea vaikka korona leviää kulovalkean tavoin. Helmikuussa on kiinni koko urheiluopisto , kun suomikin on ihan liemessä koronan takia.
Hemohessien koronahiihdot, kuka älykkö noiden järjestämisestä vastaa?
Ja se saatanan soihtu-pena sen latukoneensa kanssa, vissiin pikkuisessa laskikopissa ei voi vaan älytä että sen koneen valot häikäisee joissainkohti latua maantiellä kulkevia vaarallisen voimakkaasti.
Matkailijoita virtaa, töitä riittää ja massia tulee. Mutta parhaan nautinnon saan, kun saa lukea teidän maailmanlopun toivojien ulinaa. Ah, se antaa virtaa ja voimia kasvattaa pinkkaa.
Siinä ei paljoa pinkat auta kun uliset itse teholla hengityskoneessa ja käyt selviytymistaistelua elämästä ,kun korona iskee.
Menihän Huuhkajatkin ulkomaille pelamaan. Kai he joskus palaavat takaisin Suomeen.
Maajoukkue hajaantuu otteluiden jälkeen, Suomeenkin tulee jokunen.
Tuo korona ei eroa mitenkään normaalista kausiflunssasta. Herätkää nyt saatana. Maskit pois ja normaalia elämää jatkamaan.
0,3+%+suomalaisista+saanut+virallisen+koronatartunnan,+silti+koko+kansa+rönöttää+polvillaan.+Kyllä+nyt+on+niin,+että+pitää+vähän+ryhdistäytyä+ja+pistää+talous+pyörimään.
Mikä+ihme+se+on+tämän+kotronan+kanssa,+kun+pitää+siitä+toitottaa,+vaikka+se+ei+ole+normiflunsaa+kummempaa?
No miksi ihmisiä joutuu teholle/ hengityskoneeseen jos on vaan normiflunssa? Siis ihan persusterveet, en tarkoita vanhoja ja sairaita.
No mikä vittu se nyt vaivaa räky-räky palstan aktiiveja? Oletteko unohtaneet Napiksen räkyttämisen? Eikös tanssien pitänyt olla se pahin koronalinko?