Miten olis yhteiset

"pikkujoulut" kun sä olet kumminkin sitten oikeasti Jouluna siellä omaan perheen luona kaukana!? 🤔☺
26<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Sä oot mun kanssa joulun oikeesti me olemme yhdessä joulun tai loukkaannun oikeesti koko vuodeksi jos et halua olla joulua mun kanssa. Mä voin viedä lapset jonku aikaa hoitoon jotta saadaan olla myös ihan kahdestaan se olis mulle todella tärkeää saada olla sun kanssa joulu.

Äänestä
  • en tiennyt että sulla on lapsiakin??

    Äänestä

  • Eikö lasten kanssa olo tärkeää? Ootko sanonut myös hänelle, että haluat olla yhdessä..haluat siis rakastella rauhassa..

    Äänestä

  • Tarkoitatko kenties eläinlapsia?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    en tiennyt että sulla on lapsiakin??

    Valtakunnalla on seitsemän lasta 😅😅

    Äänestä

  • Olisi ihanaa paras joululahja mitä vois toivoa

    Äänestä

Joo, joku semmoinen pikkutuhma joulu, tai miksei ihan tuhmakin. Joulu on kyllä aika tyhmä.

Äänestä
  • Haluatko olla mun kanssa joulun

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Haluatko olla mun kanssa joulun

    Tietenkin haluan

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tietenkin haluan

    Mä tiedän että haluat olla joulun ja oikeesti sä olet jo pitkään halunnu nähdä mut ja pitkää halunnut niitä hetkiä mun kanssa siitä ei siis ole kyse ettet halua nähdä mutta voitko nähdä mut oikeesti kun mä en oikeesti kykene ymmärtää ketkä ovat niin hyviä sinun mielestäsi jotka voisivat estää meitä tai puuttuu meidän väleihin jos me emme itse anna muille sellaista käsitystä että meillä on nii heikko ja mitätön suhde että sen voi rikkoo kuka tahansa. Jos haluat oikeasti olla mun kanssa suhteessa niin sano voinko mitenkään edistää omalta osaltani meidän näkemistä onko jotain käytöstä jota minulta odotat tai sitten jotain mitä et kehtaa suoraan kysyä niin ei sun tarvi meidän ekan kohtaamisen aikana kertoo mitää ihmeellistä riittää että me nähdään ja oli tilanne mikä tahansa nii en minä mihinkään lähde sun rinnalta. Enkä painosta puhuu. Kyllä mä osaan aika paljon lukea ihmistä ettei mulle tarvi kaikkea edes piirtää huomaan kyllä jos sulla on paha mieli eikä mun aikana tarvitse olla kuin se miltä just sillä hetkellä tuntuu. En minä ikinä tuomitse sinua mistään. Ja kyllä saat multa kaiken huomion ja rakkauden nii sä huomaat että se on aitoa ja pysyvää jolloin sun ei edes tarvitse miettiä että menettäisit tälläisen takiaisen 😂🤣mä olen joka tapauksessa sun kanssa halusit tai et nii me emme eroa joten voit aivan hyvin hyödyntää tätä aikaa jonka käytämme muutenkin turhaa riitelyyn nii se kuluttaa mun energiaa enemmän kuin esimerkiksi laittaisit minut siivota tai esim ajaa 10km nurmikkoa mitä tahansa nii mikää ei kuluta minua niin paljon kuin palsta. Jos sinulla on paha mieli olen aina sun tukena jos olet jostain mustasukkainen nii heivaan hiitee sellaisen henkilön josta et pidä. Mä en ikinä halua riidellä sun kanssa. Mä haluan pitää sut tyytyväisenä ja onnellisena ja että tunnet minut turvalliseksi ja tiedät kuinka paljon sinua rakastan

    Äänestä

En näe, että tutustumisvaiheessa voisi edes viettää yhteistä joulua. Joulu on jo niin lähellä.

Äänestä
  • No ei tietenkään koko joulua, mutta jos lähellä toisia oltas niin mikä esteis jossain välissä näkemästä? ei mulla ainakaan niin tiukkaa ohjelmaa ole perheen kanssa, mut ymmärrän kyllä jos sulla on.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No ei tietenkään koko joulua, mutta jos lähellä toisia oltas niin mikä esteis jossain välissä näkemästä? ei mulla ainakaan niin tiukkaa ohjelmaa ole perheen kanssa, mut ymmärrän kyllä jos sulla on.

    Oman perheen? Minäkö en kuulu sinun perheeseen jos yhteistä tulevaisuutta ajatellaan.

    Äänestä

  • Niin mehän emme tunne ollenkaan niinkö. No miten voit noin paljon haluta minua jos olen sinulle niin uusi tuttavuus. Toi kyllä loukkas ja paljon kun kirjoitit vielä että oman perheesi kanssa ja minä en siihe millään tavalla kuulu vaikka olet suhteessa mun kanssa ellet sitten ole ajatellut että olen ollut vain palsta viihde nii sitte ymmärrän jos noin haluat ajatella mutta sitten kun tutustutaan nii vaikka kuinka oltaisiin loppu elämän yhdessä nii yhtäkään joulua en ole meidän yhteisessä kodissa enkä ole osallisena missään muussakaan mikä liittyy perheen kanssa vietettävii hetkiin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oman perheen? Minäkö en kuulu sinun perheeseen jos yhteistä tulevaisuutta ajatellaan.

    Tottakai kuulut..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oman perheen? Minäkö en kuulu sinun perheeseen jos yhteistä tulevaisuutta ajatellaan.

    Rakas tietenkin olet perhettä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin mehän emme tunne ollenkaan niinkö. No miten voit noin paljon haluta minua jos olen sinulle niin uusi tuttavuus. Toi kyllä loukkas ja paljon kun kirjoitit vielä että oman perheesi kanssa ja minä en siihe millään tavalla kuulu vaikka olet suhteessa mun kanssa ellet sitten ole ajatellut että olen ollut vain palsta viihde nii sitte ymmärrän jos noin haluat ajatella mutta sitten kun tutustutaan nii vaikka kuinka oltaisiin loppu elämän yhdessä nii yhtäkään joulua en ole meidän yhteisessä kodissa enkä ole osallisena missään muussakaan mikä liittyy perheen kanssa vietettävii hetkiin.

    Rakas älä viitsi. Lopeta. Tietenkin kuulut perheeseen ja yhteisiin juttuihin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Rakas älä viitsi. Lopeta. Tietenkin kuulut perheeseen ja yhteisiin juttuihin.

    No saa nyt nähdä miten päätät että jos Ville kuuluu nii mä en todellakaan halua olla suhteessa jos se sika on kuvioissa.

    Äänestä

Vai yhteiset pikkujoulut . Miehen ka jolla oma perhe. Sinä pikku kärpänen pikkuvaatimuksineen sivussa .et ikinä muuta ole.vain pikku kärpänen. Hetken huvi. Läpihuutojuttu. Etsi nyt oikeesti oma mies.

Äänestä
  • Sekoileva maalittaja asialla, ei näille voi ku nauraa...

    Äänestä

Ei kerkee pukilla on kiire täytyy ottaa maailman naiset kolmannelle polvelle. Kohtuu pian jos sinnekin vielä nuorikseen. Joulu tulloo jolkottavi.

Äänestä

Tietysti kukin viettää oman lähipiirinsä kanssa joulua ja muita juttuja. Tärkeiden ihmisten kanssa jaetaan tärkeät hetket.
Niihin hetkiin ei kuulu mikään henkilö jota välillä ikävöidään.

Äänestä
  • Välillä? Mä ikävöin häntä ihan kokoajan!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Välillä? Mä ikävöin häntä ihan kokoajan!!

    Harmillista. Mut sellasta se välil on

    Äänestä

  • Saatetaan ollakin ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"pikkujoulut" kun sä olet kumminkin sitten oikeasti Jouluna siellä omaan perheen luona kaukana!? 🤔☺

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu