Tämän palstan todellisuus

Anonyymi

On vallan mielenkiintoista seurata minkä tasoista älykkyyttä täällä harjoitetaan

Ymmärrys on hyvin pientä, joillekin sitä annetaan kauhalla

Jotkut saavat pienen pienellä tee lusikalla

Kumpaan ryhmään omasta mielestäsi kuulut?

Kaikki mitä täällä tästä kyseenalaisesta sairaudesta puhutaan on teille kerrottu monta kertaa mantran lailla lääkäreiden ja median kautta

Mitä se tarkoittaa?

Se ettette te oikeasti tiedä mitään


Olette aivopestyjä

Kova suositus alkaa ajattelemaan omilla aivoilla, hups mutta hypätään nyt takas alkuun...

Kauhalla vai sillä pienen pienellä..


Voi luoja sentään:)

3

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juvenes ravintola Saarni Tampereella. Ilmapiiri on hyytävä, opiskelijoita, tiskaria ja kokemattomampia työntekijöitä ei pidetä edes ihmisinä. Johtoporukka koostuu mielenvikaisista, pikkuasioista nollasta sataan kiihtyvistä kiusaajista, jotka tarkoituksella uunottavat alaisiaan saadakseen myöhemmin huutaa heille virheiden teosta.

      Työntekijät saa tuolla hermoromahduksia, sillä työtä on aivan liikaa työväkeen nähden, mutta silti kaikki saakelin tilaukset otetaan vastaan rahankiilto silmissä. Ei ihme, että tuolla vaihtuu väki ihan koko ajan, ei tuollaista keskitysleiriä muutamaa viikkoa kauempaa sekoamatta kestä.

      Pahaa ruokaa siellä on, muuten

    • Anonyymi

      Media-alan työt. Voi sitä manipulointia ja valittamista. :( Aina joku oma agenda jollakin menossa. Kaikki tekee mitä itse haluaa.

    • Anonyymi

      Joo kaks kommentointia kertoo kaiken:)

      Ahahh

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      223
      5901
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      112
      5754
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      214
      4821
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      60
      4131
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4047
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3638
    7. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      11
      3453
    8. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      16
      3092
    9. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      40
      1700
    10. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      131
      1503
    Aihe