Golf+ 2,0tdi 140. Käynnistysvaikeuksia.

2,0tdi käynnistyy n. Jokatoinen kerta ekalla, jokatoinen 2,3 tai neljännellä. Lämmin tai kylmä mootori ei juurikaan vaikuta asiaan. Kun ei käynnisty niin starttiyritys "tärisyttää koko autoa" mystisesti. Vikakoodeja ei vielä luettu. Onko vastaavia kokemuksia ja jos on niin mikä oli vika?
190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

2007 Golf 2.0TDI alkoi tehdä tuota samaa kaksi vuotta vanhana ja 80tkm ajettuna. Käynnistys temppuili noin joka viidennellä kerralla ja käynnistyessään pölläytti mahtavan mustan savupilven.
Vikaa/ominaisuutta ei tutkittu, opin tuon kanssa elämään ja auto oli muutenkin vaihtoon menossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

2,0tdi käynnistyy n. Jokatoinen kerta ekalla, jokatoinen 2,3 tai neljännellä. Lämmin tai kylmä mootori ei juurikaan vaikuta asiaan. Kun ei käynnisty niin starttiyritys "tärisyttää koko autoa" mystisesti. Vikakoodeja ei vielä luettu. Onko vastaavia kokemuksia ja jos on niin mikä oli vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu