Nykyään on Hämärän kaupan ilta joka ilta. Onnettoman heikkovaloiset tuikut noissa Pielisentien katuvaloissa. Tokko missään muussa kaupungissa noin heikkovaloisia lyhtyjä?
Tekniikka lampuissa on kehittynyt niin paljon, että noihin lyhtyihin saisi paljon kirkkaammat polttimot ja kaupungin iltailmeen huomattavasti valoisammaksi ilman että sähkön kulutus yhtään nousisi.
Hämärän kaupan ilta joka ilta
Anonyymi
2
76
Vastaukset
- Anonyymi
Kohta tolppiin ilmestyvät rumansiniset jouluvalot ja muutamaan kuuseen heitettyinä sikinsokin kaikenkirjavat värivalot.
- Anonyymi
puhumattakaan kantatien valouudistuksesta, meni täydellisesti perseelleen . Aiemmin vanhat valopylväät valaisivat myös pyörätien, olivat kantatien ja pyörätien välissä, nyt hyvä jos valaisevat varsinaista kantatietä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2714427Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663572Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591891Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251780Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991471Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341012Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18932en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120887Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235875