Seat Ibiza 1.2 tsi

Moi onko vm. 2011 Seat Ibiza1.2 tsi jakohihna vai ketju? Venyykö ketju jos ketju kone? Harkitsen vm.2011 Seatin ostoa. Autolla ajettu 107000km.
33949
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuossa mallissa on jakoketju. Ajettu yli 100tuhatta km, Seatin moottoreissa jakoketju
kuluu ja venyy ehkä nopeammin kuin muissa moottoreissa. Jos ketjua ei ole vaihdettu,
suosittelisin sen tekemään. Jakoketjun venymisen tunnistaa siitä, että heti kun moottori käynnistyy kuuluu rämähtävä ääni.

Äänestä

Meillä kesti jopa 96.000 km ja sitten räpsähti jako sekaisin sekä venttiilin lautanen.

Äänestä

Seatti, Espanjan eniten myyty automerkki...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Moi onko vm. 2011 Seat Ibiza1.2 tsi jakohihna vai ketju? Venyykö ketju jos ketju kone? Harkitsen vm.2011 Seatin ostoa. Autolla ajettu 107000km.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu