Missähän mahtaa olla vika,kun toisenpuolen vilkkujohtoon tuli joku vika ja laitoin virran tulemaan peräkärrynpistokkeesta,niin vilkku kyllä pelaa, mutta nopeasti? Voiko vilkun nopeuteen vaikuttaa? Toisenpuolen vilkku tulee normaalia johtoa ja toimii normaalinopeudella! Pitäisi löytää vilkkurele ja oikeajohto mitä myöten virta pitäisi tulla,niin voisi korjata vian. Ohjaamo on DELUX mallia vm1986 ja siinä on ilmennyt sähkövikoja aiemminkin!Onko kellään tietoa kyseisestä ongelmasta? Itsellä ei ole mitään sähkökaaviota koneesta,eikä kyllä paljon kokemustakaan tämmöisistä vioista. Voisiko joku auttaa!
Ford 5610 sähkövika
2
192
Vastaukset
- Anonyymi
Vilkun polttimon koko, (siis wattimäärä) vaikuttaa vilkun nopeuten. Mitä enemmän vatteja sitä nopeammin vilkkuu. Sulla on uuden kytkennän takia tullut jotain ylimääräistä mukaan.
- Anonyymi
Jos on ylimääräistä kuormaa kyseisellä vilkulla, niin voit tarkistaa tämän ottamalla vilkun polttimon pois ja laittaa vilkkun päälle. Polttimohan ei voi vilkkua, mutta kuulet kuuluuko vilkun naksuttava ääni. Jos kuuluu, niin silloin etsimään mistä ylimääräinen kuorma tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2724447Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663583Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591893Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251791Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991476Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341017Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18945en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120905Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235881