Ford 5610 sähkövika

Missähän mahtaa olla vika,kun toisenpuolen vilkkujohtoon tuli joku vika ja laitoin virran tulemaan peräkärrynpistokkeesta,niin vilkku kyllä pelaa, mutta nopeasti? Voiko vilkun nopeuteen vaikuttaa? Toisenpuolen vilkku tulee normaalia johtoa ja toimii normaalinopeudella! Pitäisi löytää vilkkurele ja oikeajohto mitä myöten virta pitäisi tulla,niin voisi korjata vian. Ohjaamo on DELUX mallia vm1986 ja siinä on ilmennyt sähkövikoja aiemminkin!Onko kellään tietoa kyseisestä ongelmasta? Itsellä ei ole mitään sähkökaaviota koneesta,eikä kyllä paljon kokemustakaan tämmöisistä vioista. Voisiko joku auttaa!

2

1294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vilkun polttimon koko, (siis wattimäärä) vaikuttaa vilkun nopeuten. Mitä enemmän vatteja sitä nopeammin vilkkuu. Sulla on uuden kytkennän takia tullut jotain ylimääräistä mukaan.

    • Anonyymi

      Jos on ylimääräistä kuormaa kyseisellä vilkulla, niin voit tarkistaa tämän ottamalla vilkun polttimon pois ja laittaa vilkkun päälle. Polttimohan ei voi vilkkua, mutta kuulet kuuluuko vilkun naksuttava ääni. Jos kuuluu, niin silloin etsimään mistä ylimääräinen kuorma tulee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      96
      1896
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      88
      1340
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1037
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      119
      1010
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      873
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      791
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      782
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      741
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe