Moi oon 14 vuotias tyttö ja niinku painan 38kiloa onko se normaalia? 🥺 oon siis joku suunnilleen 165-170cm pitkä
Oonko normipainonen?
10
119
Vastaukset
- Anonyymi
Laihduta 15 kg.
- Anonyymi
anoreksia ei ole normaalia.Anoreksia on sairaus.
- Anonyymi
jahas ylläpidon mukaan täällä ei saa alipainosta sanoa suoraan. kait ylläpito tajuaa ettei 38 kiloinen ole normaalipainoinen.Kun ton pituinen voi normaalipainossa painaa 60 kiloa olematta ylipainoinen.
- Anonyymi
Todellakaan et ole normaalipainoinen. Eikö kukaan ole sanonut, että sinun pitää laihtua vielä ainakin 10 kiloa?
- Anonyymi
Yksinäinen.kakara kirjoitti:
okei no haluutko sit antaa vinkkejä? :(.
Syö vähemmän ja harvemmin ja juokse enemmän!
On aika edesvastuutonta antaa laihdutus neuvoja tytölle, jonka painoindeksi on 14. Tyttöjen suurin kuolinsyy on anoreksia. AP, olet vakavasti alipainoinen ja kipin kapin puhumaan asiasta vanhempiesi ja koulun terveydenhoitajan kanssa.
Anonyymi kirjoitti:
Syö vähemmän ja harvemmin ja juokse enemmän!
no haluuks et en syö mitään vai häh?
- Anonyymi
oikeesti älkää viittikö alkaa antaa laihdustusvinkkejä anorektikolle.Jos anorektikko haluaa laihduttaa niin tuolta sairaudet osiosta löytyy anoreksia palsta.Sieltä saat vertasitukea alipainoosi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1137792
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1275339Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p303576Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1223563Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352594Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191896Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3571544Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?971540Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?701406Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376