En oo varma varma alkoks mun menkat mut tänää koulussa huomasin jotain ruuskeeta pikkareissa ja sitä on tullu taas nii voiko olla menkat??
Apua auttakaa!!
12
182
Vastaukset
- Anonyymi
kyllä voi olla ja kuukautiset alkaa normaalisti murrosiässä tytöillä.Ja kestävät vaihdevuosi-ikään asti.
- Anonyymi
Jos se olikin kakkaa ?
- Anonyymi
Ei oo koska äsken tuli ihan verta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei oo koska äsken tuli ihan verta
Sulla alkoi kuukautiset ja se on ihan normaalia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sulla alkoi kuukautiset ja se on ihan normaalia.
Ei nää voi olla mitkään kuukautiset! Ihan hirvee olo ja ahistaa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei nää voi olla mitkään kuukautiset! Ihan hirvee olo ja ahistaa!
No mitä muuta se sitten vois olla??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No mitä muuta se sitten vois olla??
Lue tarkkaan: K A K K A A ! ! !
tartteko vielä toistaa?????? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lue tarkkaan: K A K K A A ! ! !
tartteko vielä toistaa??????Ihme, että tällänen asia voi olla ongelma!
Miks kukaan ei auta?? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihme, että tällänen asia voi olla ongelma!
Miks kukaan ei auta??Öö mä en oo kyl kirjottanu noita?? T:Alkuperäinen tekijä
- Anonyymi
Aloitin joskus uudessa koulussa muuton jälkeen ala-asteen kolmannen luokan. Ensimmäisenä päivänä ihmettelin tyttöä joka piteli kivuliaan oloisesti alapäästään kiinni ja melkein irvisteli.
Kolmosluokalle mennään kai 8-10 -vuotiaina. Itse olin 9.
-mieheltä- Anonyymi
eli irvistelikö se tyttö vai ei.Kait sä nyt erotat kasvon ilmeet.
- Anonyymi
Vuoto voi olla aivan ruskeaa.
On normaalia.
Aikuisellakin on vaihtelua: joskus kuukautiset on tosi lyhyet, joskus vuoto on pelkästään punaista, joskus vuoto on epämääräisen väristä, niukkaa, runsasta, kivuliasta, täysin kivutonta.
Kuukautiset eivät ole aina samanlaiset samallakaan tytöllä ja naisella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252510Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.551836Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup131363Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3041115Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua131063- 2591002
- 60928
- 146903
- 49835
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.113827