Paras kohtelias teko, joka on jäänyt mieleesi ja saa sinut vieläkin hyvälle mielelle?
Paras kohtelias teko, joka on jäänyt mieleesi?
Anonyymi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Auto oli vähän epäkunnossa mutta määräajan takia se oli pakko viedä katsastukseen. Pelkäsin hylkäämistä ja 2500 euron vaihteistoremonttia.
Katsastusmies korjasi vian potkaisemalla yhtä kohtaa siitä autosta. Oli edullinen korjaus ja katsastusmies oli todella kohtelias.
Minun mielestäni paras kohtelias teko tulee ehdottomasti Lallilta. Kaivinkoneella lumia hakkasi männyistä johon ehdotin että voisiko kauhaan laittaa pehmikettä ettei kuori piloille menisi. Lalli käski minun mennä kauhan ja puun väliin. Ei ihan tyhmimmästä päästä tämä meidän Lalli.
Menitkö väliin?
Ei ilmeisesti, kun täällä kirjoittelee.
Siis, ei osannut tehdä hyvää tekoa. Nurkkaan häpeämään.
Valtion maksamat hövelit petokorvaukset, voi toteuttaa haaveita, ostelemalla mitä huvittaa....
Heinäpellolla talutin sokkeen mummoni laon seinän viereen ja sanoin hyppää mummo,kyllä tuli hyvä mieli!
Tapahtuiko tämä mökillä?
Olitpa ilkeä ihminen.
Mihin mummo hyppäsi?
Ei,poikosena piti aina olla heinäpellolla ja samalla huolehtia mummosta aina kun tuli sarkaoja vastaan niin mummolle piti sanoa että hyppää mummo.Mummo oli melko ilkeä ihminen meille lapsenlapsille ja niinpä joskus kostoksi hyppyytimme mummoa laon seinään ja kun isä raivosi meille niin väitimme kirkkain silimin että emme ole käskeneet mummoa hyppäämään vaan mummo hourojjaa.
Päivän paras!
Linnaan mummon kiusaajat!
Ei oo tänä vuonna linnan juhlia.
Hämeenlinnassa on juhlat.
Sinähän sen tiiät.