Tulen Ylivieskaan. Missä se kyläkauppa on?

Anonyymi

Ajelen viikonloppuna Ylivieskaan. Tarkoitus olisi käydä ainakin shoppailemassa. Saatan käydä Veljesten kyläkaupassa. Siis siellä Vesa Keskisen kaupassa. Onko tämä kyläkauppa kuinka kaukana Ylivieskan kylältä? Siellä minun olisi tarkoitus yöpyä. Veljesten kyläkauppa on vielä näkemättä. Nyt kun kerrankin olen tulossa Ylivieskaan, niin täytyy käydä tämä nähtävyys ainakin vähintään katsomassa!

12

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      3 tunnin päässä Ylivieskasta

    • Anonyymi

      Missähän pitäisi käydä seuraavaksi?

    • Anonyymi

      kuka näitä TROLLEJA AINA KIRJOITTELEE

    • Anonyymi

      Onhan Ylivieskassakin kauppoja....

    • Anonyymi

      Yksinäiset ihmiset näitä aloituksia tekee. Pääasia että joku edes kommentoi jotain heidän aloituksiinsa. Vähän sama meno myös yka foorumilla. Surullista mutta totta.

      • Anonyymi

        On kuntia joissa kirjoittelu on lähtenyt kokonaan lapasesta. Ylivieskassa sentään jotain järkeä vielä löytyy


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On kuntia joissa kirjoittelu on lähtenyt kokonaan lapasesta. Ylivieskassa sentään jotain järkeä vielä löytyy

        Tämä nyt on kuitenkin harmiton aloitus.
        Paljon aloituksia ja kommentteja poistetaan jos ne sovi hallituksen eli viherpunaisten narratiiviin esim. koskien haittamaahanmuuttoa,Eu-kritiikkiä ja jne.


      • Anonyymi

        Sata kertaa järkevämpää tehdä aloituksia kuin häiriköidä ihmisten kotien luona. surullisinta vielä että ukkomiehet syyllistyy näihin touhuihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On kuntia joissa kirjoittelu on lähtenyt kokonaan lapasesta. Ylivieskassa sentään jotain järkeä vielä löytyy

        Vaan olisiko niin että tänne kirjoitellaan lapasesta lähteneistä touhuista.


    • Anonyymi

      Haapavatisille pittäis saaja jottain raijaa.

      • Anonyymi

        Onhan se niin että joskus totuus tekee kipeää.


    • Juu suosittelen että teet UU käänöksen (enkä ole ainoa ja meet suoraan sinne
      keskiseen).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta

      Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o
      Maailman menoa
      148
      1830
    2. Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä

      Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o
      Ikävä
      50
      1442
    3. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      75
      1355
    4. Kaksi viikkoa enää Rakas...

      Tietäisinpä miten toimia...
      Ikävä
      77
      1338
    5. Terveisiä lintutornilta

      Viipurista nousee kauhea savupatsas. Miksi ?
      Maailman menoa
      60
      1165
    6. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      32
      1160
    7. Martina Aitolehdeltä kova tilitys podcastilla: "Kyllä mä turpaan vetäisin"!

      Martina Aitolehti tilittää brutaalin rehellisesti Eskolle podcastilla syitä, miksi hän ei ole lähtenyt mukaan julkkisten
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      944
    8. Tulisitko kahville..

      Jos pyytäisin?
      Ikävä
      67
      944
    9. Siinäpä jäät

      Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole
      Ikävä
      78
      812
    10. Tiedätkö että

      Olet aika vetävä
      Ikävä
      29
      774
    Aihe